Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rescue Zeeland is terug met bomvol programma

Rescue Zeeland is terug met bomvol programma

VLISSINGEN - Doorlopend demonstraties op het land, ter zee en in de lucht. Dat is in het kort wat het publiek staat te wachten tijdens Rescue Zeeland dat woensdag 9 augustus wordt gehouden op en rond de boulevard in Vlissingen. Naast demonstraties van hulpverleners staat er een banenmarkt. “Ook in de hulpverleningssector zijn grote tekorten en hier kunnen werkgevers en eventuele geïnteresseerden vrijblijvend met elkaar in gesprek gaan,” legt organisator Dennis Castel uit.

Het is sinds 2018 dat het tweejaarlijkse evenement Rescue voor het laatst werd gehouden. “Daarna kwam eerst corona en konden we het evenement niet organiseren. Vorig jaar stonden we in de startblokken maar waren er op het laatste moment problemen met de vergunning. Die problemen hebben we nu gelukkig niet gehad. Het was wel weer een lastig traject want vooral de eisen ten aanzien van veiligheid zijn enorm veranderd sinds 2018 en we zijn ook enorm gegroeid. Maar ik ben er trots op dat we samen, onder meer met de gemeente, het evenement in beton hebben kunnen gieten. We kunnen duizenden bezoekers weer een fantastische dag bezorgen. Ik hoop oprecht dat het een heel druk wordt maar ook veilig. Het evenement is ook voor alle groepen uit de samenleving bereikbaar. Het is gratis toegankelijk en je hebt geen grote portemonnee nodig om een leuke dag te hebben.” 

Dienst Speciale Interventies
Bijzonder trots is Castel dat het is gelukt om een demonstratie van de Dienst Speciale Interventies (DSI) aan het programma toe te voegen. “Daar zijn we bijna anderhalf jaar mee bezig geweest,” vertelt Castel. “De DSI treedt vrijwel nooit naar buiten, dat heeft ook met hun eigen veiligheid te maken. Ze werken in absolute anonimiteit. Het is een samenwerking van defensie en de politie en ze zijn bijvoorbeeld in actie gekomen tijdens de gijzeling in de Apple Store in Amsterdam. Tijdens de demonstratie op Rescue Zeeland wordt een vuurwapengevaarlijke boef die op de vlucht gaat via het water gearresteerd en afgevoerd met een helikopter.”

Doorlopend demonstraties
Het publiek hoeft zich tijdens Rescue Zeeland geen moment te vervelen. “We hebben een doorlopend en uniek programma samengesteld. Van 12 uur tot 18 uur kijk je letterlijk je ogen uit, er zijn de hele dag demonstraties op het land, ter zee en in de lucht, dat vind je eigenlijk nergens.” Zo komen er op de boulevard weer tientallen brandweerauto’s en andere voertuigen te staan. Daarnaast zijn er onder meer demonstraties van een politiehelikopter, traumahelikopter, het vliegtuig van de kustweg en is er een vliegshow van het Britse Team Raven. “En het evenement is eigenlijk een netwerkbijeenkomst voor de beroepsgroep. Er nemen zo’n 125 organisaties aan deel uit zes landen.”

Banenmarkt
Net als in 2018 wordt er tijdens Rescue Zeeland ook dit jaar weer een banenmarkt gehouden. Castel: “Er zijn overal tekorten, niet alleen in de zorg maar bijvoorbeeld ook vrijwilligers bij de brandweer. We bieden geïnteresseerden de gelegenheid om zich vrijblijvend te oriënteren in de sector en dat werkt voor beide partijen prettig”. Het volledige programma van Rescue Zeeland is te vinden op www.rescuezeeland.nl.

Meer uit Vlissingen

Caravan volledig uitgebrand op Commandoweg in Vlissingen

VLISSINGEN - Op zaterdagavond is op de Commandoweg in Vlissingen een caravan volledig uitgebrand. Bij het incident is niemand gewond geraakt.

4 maanden geleden
Samenwerken aan De Machinewerf; 150 nieuwe woningen in Scheldekwartier

VLISSINGEN - De samenwerking tussen de gemeente Vlissingen en ontwikkelaars Leythouse en Fullhouse is woensdag getekend voor de ontwikkeling van De Machinewerf op het Scheldekwartier in Vlissingen. Dit project bestaat uit circa honderdvijftig grondgebonden stadswoningen en appartementen in een mix van koop en huurwoningen in de vrije sector. 

4 maanden geleden
Politie waarschuwt voor oplichters die zich voordoen als agent en bankmedewerker

VLISSINGEN - De politie waarschuwt burgers om op te passen voor nepagenten en nepbankmedewerkers. Die waren in ieder geval in Vlissingen en omgeving actief.

4 maanden geleden
Automobilist rijdt door na botsing met fietser in Oost-Souburg; politie vraagt burgers om meer informatie

OOST-SOUBURG - Zondagnacht rond 3.00 uur is een vrouw gewond geraakt bij een verkeersongeval in de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg. Zij reed op haar elektrische fiets toen ze in botsing kwam met een tegemoet komende auto. De automobilist reed door.

4 maanden geleden
Voetganger aangereden op kruising President Rooseveltlaan

VLISSINGEN - Op de kruising van de President Rooseveltlaan en de Beatrixlaan in Vlissingen is maandagavond een voetganger door een auto aangereden. Het slachtoffer liep geen noemenswaardige verwondingen op.

4 maanden geleden
Inloophuis de Ontmoeting vrijdagmiddag open

OOST-SOUBURG - Inloophuis de Ontmoeting in Oost-Souburg is vrijdag (14 november) open van 13.30 tot 16.30 uur.

4 maanden geleden
Man met vuurwapen en drugs op zak aangehouden na twee mislukte vluchtpogingen

VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.

4 maanden geleden