Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven
WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, heeft gezegd dat hij de ministerskandidaten van de regering-Biden een eerlijke kans zal geven. Bidens beoogde ministers hebben meerderheidssteun van de Senaat nodig voordat zij benoemd kunnen worden. De Republikeinen hebben vooralsnog de meerderheid in het hogerhuis van het Amerikaanse parlement.
De ministerskandidaten van Biden "gaan niet allemaal worden goedgekeurd in een mondelinge stemming, en ze gaan het niet allemaal halen, maar ik zal toestaan dat er over hen wordt gestemd", heeft McConnell gezegd in een interview met een conservatieve politiek commentator uit zijn thuisstaat Kentucky.
De invloedrijkste Republikein in het Congres zei dat hij niet van plan is "de regering op de knieën te dwingen". Daarmee verwees hij naar de Democratische fractieleider in de Senaat, Chuck Schumer, die het meerdere ministerskandidaten van president Donald Trump moeilijk maakte.
"Ik ga hem een stuk beter behandelen dan Chuck Schumer Donald Trump ooit heeft behandeld", aldus McConnell. Tijdens de ambtstermijn van president Barack Obama stelde McConnell nagenoeg alles in het werk om kandidaten voor benoemingen door Obama tegen te houden.
De uitslag van de verkiezingen in november moet volgens McConnell worden gezien als een boodschap van het Amerikaanse volk dat de twee partijen het politieke "middenveld" moeten opzoeken. De Republikeinse Senaatsleider zei dat er samenwerking mogelijk is op het gebied van uitgaven aan infrastructuur, een van de prioriteiten van de aankomende regering.
Pas een week geleden erkende McConnell dat Biden de 46e president van de Verenigde Staten wordt. Hoewel hij eerder geen steun uitsprak voor president Donald Trumps ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude door de Democraten, nam McConnell wel het standpunt in dat Trump in zijn recht stond om vermeende onregelmatigheden in de verkiezingen aan te kaarten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft zondag twee reuzenpanda's naar de Verenigde Staten gestuurd. Ping Ping en Fu Shuang vertrokken vanuit Chengdu naar Atlanta. Daar blijven ze de komende tien jaar in Zoo Atlanta. De vlucht duurt ongeveer vijftien uur.
9 minuten geledenODESA (ANP/DPA) - Bij een reeks Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa zijn zeker twee mensen gewond geraakt. Op meerdere plaatsen braken branden uit en dikke rookwolken hingen boven de stad.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
13 uur geleden