Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven

Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, heeft gezegd dat hij de ministerskandidaten van de regering-Biden een eerlijke kans zal geven. Bidens beoogde ministers hebben meerderheidssteun van de Senaat nodig voordat zij benoemd kunnen worden. De Republikeinen hebben vooralsnog de meerderheid in het hogerhuis van het Amerikaanse parlement.

De ministerskandidaten van Biden "gaan niet allemaal worden goedgekeurd in een mondelinge stemming, en ze gaan het niet allemaal halen, maar ik zal toestaan dat er over hen wordt gestemd", heeft McConnell gezegd in een interview met een conservatieve politiek commentator uit zijn thuisstaat Kentucky.

De invloedrijkste Republikein in het Congres zei dat hij niet van plan is "de regering op de knieën te dwingen". Daarmee verwees hij naar de Democratische fractieleider in de Senaat, Chuck Schumer, die het meerdere ministerskandidaten van president Donald Trump moeilijk maakte.

"Ik ga hem een stuk beter behandelen dan Chuck Schumer Donald Trump ooit heeft behandeld", aldus McConnell. Tijdens de ambtstermijn van president Barack Obama stelde McConnell nagenoeg alles in het werk om kandidaten voor benoemingen door Obama tegen te houden.

De uitslag van de verkiezingen in november moet volgens McConnell worden gezien als een boodschap van het Amerikaanse volk dat de twee partijen het politieke "middenveld" moeten opzoeken. De Republikeinse Senaatsleider zei dat er samenwerking mogelijk is op het gebied van uitgaven aan infrastructuur, een van de prioriteiten van de aankomende regering.

Pas een week geleden erkende McConnell dat Biden de 46e president van de Verenigde Staten wordt. Hoewel hij eerder geen steun uitsprak voor president Donald Trumps ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude door de Democraten, nam McConnell wel het standpunt in dat Trump in zijn recht stond om vermeende onregelmatigheden in de verkiezingen aan te kaarten.

Meer uit Buitenland

Rechter: Trumps inzet van troepen in Washington DC is onwettig

WASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.

6 uur geleden
Rusland claimt herovering Koepjansk, Oekraïne ontkent

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.

6 uur geleden
Dertien mensen behandeld na brand bij klimaattop

BELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.

6 uur geleden
Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

8 uur geleden
Ontduik blowend Duitse militaire dienst, tipt linkse leider

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.

8 uur geleden
Kallas ziet geen paniek bij EU-ministers over vredesplan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

8 uur geleden
EU veroordeelt wreedheden Soedan, roept op tot staakt-het-vuren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.

8 uur geleden