Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven
WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, heeft gezegd dat hij de ministerskandidaten van de regering-Biden een eerlijke kans zal geven. Bidens beoogde ministers hebben meerderheidssteun van de Senaat nodig voordat zij benoemd kunnen worden. De Republikeinen hebben vooralsnog de meerderheid in het hogerhuis van het Amerikaanse parlement.
De ministerskandidaten van Biden "gaan niet allemaal worden goedgekeurd in een mondelinge stemming, en ze gaan het niet allemaal halen, maar ik zal toestaan dat er over hen wordt gestemd", heeft McConnell gezegd in een interview met een conservatieve politiek commentator uit zijn thuisstaat Kentucky.
De invloedrijkste Republikein in het Congres zei dat hij niet van plan is "de regering op de knieën te dwingen". Daarmee verwees hij naar de Democratische fractieleider in de Senaat, Chuck Schumer, die het meerdere ministerskandidaten van president Donald Trump moeilijk maakte.
"Ik ga hem een stuk beter behandelen dan Chuck Schumer Donald Trump ooit heeft behandeld", aldus McConnell. Tijdens de ambtstermijn van president Barack Obama stelde McConnell nagenoeg alles in het werk om kandidaten voor benoemingen door Obama tegen te houden.
De uitslag van de verkiezingen in november moet volgens McConnell worden gezien als een boodschap van het Amerikaanse volk dat de twee partijen het politieke "middenveld" moeten opzoeken. De Republikeinse Senaatsleider zei dat er samenwerking mogelijk is op het gebied van uitgaven aan infrastructuur, een van de prioriteiten van de aankomende regering.
Pas een week geleden erkende McConnell dat Biden de 46e president van de Verenigde Staten wordt. Hoewel hij eerder geen steun uitsprak voor president Donald Trumps ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude door de Democraten, nam McConnell wel het standpunt in dat Trump in zijn recht stond om vermeende onregelmatigheden in de verkiezingen aan te kaarten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
52 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.
2 uur geledenBOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.
2 uur geleden