Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven

Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, heeft gezegd dat hij de ministerskandidaten van de regering-Biden een eerlijke kans zal geven. Bidens beoogde ministers hebben meerderheidssteun van de Senaat nodig voordat zij benoemd kunnen worden. De Republikeinen hebben vooralsnog de meerderheid in het hogerhuis van het Amerikaanse parlement.

De ministerskandidaten van Biden "gaan niet allemaal worden goedgekeurd in een mondelinge stemming, en ze gaan het niet allemaal halen, maar ik zal toestaan dat er over hen wordt gestemd", heeft McConnell gezegd in een interview met een conservatieve politiek commentator uit zijn thuisstaat Kentucky.

De invloedrijkste Republikein in het Congres zei dat hij niet van plan is "de regering op de knieën te dwingen". Daarmee verwees hij naar de Democratische fractieleider in de Senaat, Chuck Schumer, die het meerdere ministerskandidaten van president Donald Trump moeilijk maakte.

"Ik ga hem een stuk beter behandelen dan Chuck Schumer Donald Trump ooit heeft behandeld", aldus McConnell. Tijdens de ambtstermijn van president Barack Obama stelde McConnell nagenoeg alles in het werk om kandidaten voor benoemingen door Obama tegen te houden.

De uitslag van de verkiezingen in november moet volgens McConnell worden gezien als een boodschap van het Amerikaanse volk dat de twee partijen het politieke "middenveld" moeten opzoeken. De Republikeinse Senaatsleider zei dat er samenwerking mogelijk is op het gebied van uitgaven aan infrastructuur, een van de prioriteiten van de aankomende regering.

Pas een week geleden erkende McConnell dat Biden de 46e president van de Verenigde Staten wordt. Hoewel hij eerder geen steun uitsprak voor president Donald Trumps ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude door de Democraten, nam McConnell wel het standpunt in dat Trump in zijn recht stond om vermeende onregelmatigheden in de verkiezingen aan te kaarten.

Meer uit Buitenland

Trump komt terug op uitspraak over Indiase import Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op een eerdere uitspraak dat India stopt met het kopen van olie uit Rusland. Tegen verslaggevers zei Trump zondagavond (lokale tijd) dat de Indiase premier Narendra Modi hem heeft laten weten dat India Russische olie blijft kopen. Trump dreigde daarop met hogere heffingen voor het land.

47 minuten geleden
Centrumrechtse Rodrigo Paz wint presidentsverkiezingen Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse Rodrigo Paz heeft de presidentsverkiezingen van Bolivia gewonnen, meldt de kiesraad van het land. Met 97 procent van de stemmen geteld, heeft Paz een meerderheid van 54,5 procent van de stemmen behaald. Zijn concurrent, de rechtse oud-president Jorge Quiroga, kreeg tot nu toe 45,4 procent van de stemmen.

48 minuten geleden
Krant: Brits leger krijgt bevoegdheden om op drones te schieten

LONDEN (ANP/RTR) - Het Britse leger krijgt meer bevoegdheden om met vijandelijke drones om te gaan, meldt The Telegraph. Volgens de Britse krant gaat minister van Defensie John Healey maandag bekendmaken dat drones die militaire bases bedreigen, uit de lucht geschoten mogen worden. Nu kan dat volgens de krant alleen nog in uitzonderlijke situaties.

54 minuten geleden
Vrachtvliegtuig glijdt van landingsbaan in Hongkong: twee doden

HONGKONG (ANP) - Bij een landing van een vrachtvliegtuig van luchtvaartmaatschappij Emirates in Hongkong zijn maandagochtend twee mensen om het leven gekomen. Het gaat om grondpersoneel dat in een auto zat die buiten de omheining van de landingsbaan door het toestel werd geraakt, meldden de autoriteiten in een persconferentie. Het vliegtuig, een Boeing 747, gleed van de landingsbaan, ging door een omheining en belandde in het water. Daar brak het in twee delen.

57 minuten geleden
'Trump spoorde Zelensky aan tot Russische eisen'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft Volodymyr Zelensky tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis op vrijdag aangespoord de Russische voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te accepteren, schrijft de Financial Times (FT). Trump waarschuwde Zelensky dat Vladimir Poetin Oekraïne zal "vernietigen" als het land niet meewerkt, meldt de krant op basis van ingewijden.

3 uur geleden
Vliegtuig Emirates glijdt van landingsbaan

HONGKONG (ANP) - Een vrachtvliegtuig van de luchtvaartmaatschappij Emirates is bij een landing in Hongkong maandagochtend van de landingsbaan gegleden, meldt de politie aan de South China Morning Post. Daarbij zou het toestel gedeeltelijk in het water zijn beland. Er is een persoon om het leven gekomen, aldus de Chinese krant.

7 uur geleden
Marokko geeft miljarden extra aan onderwijs en zorg na protesten

RABAT (ANP/RTR) - Marokko gaat in 2026 140 miljard dirham (ruim 13 miljard euro) uitgeven aan gezondheidszorg en onderwijs, meldt het koninklijk paleis zondag. Dat is een stijging van 16 procent vergeleken met dit jaar.

9 uur geleden