Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven

Republikeinse Senaatsleider VS zal ministerskandidaten kans geven

WASHINGTON (ANP) - De leider van de Republikeinen in de Amerikaanse Senaat, Mitch McConnell, heeft gezegd dat hij de ministerskandidaten van de regering-Biden een eerlijke kans zal geven. Bidens beoogde ministers hebben meerderheidssteun van de Senaat nodig voordat zij benoemd kunnen worden. De Republikeinen hebben vooralsnog de meerderheid in het hogerhuis van het Amerikaanse parlement.

De ministerskandidaten van Biden "gaan niet allemaal worden goedgekeurd in een mondelinge stemming, en ze gaan het niet allemaal halen, maar ik zal toestaan dat er over hen wordt gestemd", heeft McConnell gezegd in een interview met een conservatieve politiek commentator uit zijn thuisstaat Kentucky.

De invloedrijkste Republikein in het Congres zei dat hij niet van plan is "de regering op de knieën te dwingen". Daarmee verwees hij naar de Democratische fractieleider in de Senaat, Chuck Schumer, die het meerdere ministerskandidaten van president Donald Trump moeilijk maakte.

"Ik ga hem een stuk beter behandelen dan Chuck Schumer Donald Trump ooit heeft behandeld", aldus McConnell. Tijdens de ambtstermijn van president Barack Obama stelde McConnell nagenoeg alles in het werk om kandidaten voor benoemingen door Obama tegen te houden.

De uitslag van de verkiezingen in november moet volgens McConnell worden gezien als een boodschap van het Amerikaanse volk dat de twee partijen het politieke "middenveld" moeten opzoeken. De Republikeinse Senaatsleider zei dat er samenwerking mogelijk is op het gebied van uitgaven aan infrastructuur, een van de prioriteiten van de aankomende regering.

Pas een week geleden erkende McConnell dat Biden de 46e president van de Verenigde Staten wordt. Hoewel hij eerder geen steun uitsprak voor president Donald Trumps ongefundeerde beschuldigingen van verkiezingsfraude door de Democraten, nam McConnell wel het standpunt in dat Trump in zijn recht stond om vermeende onregelmatigheden in de verkiezingen aan te kaarten.

Meer uit Buitenland

Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

3 minuten geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

56 minuten geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

1 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

1 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

3 uur geleden
Druk op Starmer neemt toe, kort overleg met potentiële uitdager

LONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.

5 uur geleden
NAVO oefent voor het eerst met Servië

BRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.

7 uur geleden