Republikeinse leider: Democraten buiten Capitoolbestorming uit
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse leider van de Amerikaanse Senaat beschuldigt de Democraten ervan dat zij de bestorming van het Capitool uitbuiten. Mitch McConnell is donderdag niet aanwezig bij de herdenking waar president Joe Biden spreekt.
"6 januari vorig jaar was een duistere dag, maar het is schokkend om te zien dat sommige Democraten in Washington deze dag proberen uit te buiten", aldus McConnell.
Biden spreekt donderdagmiddag (lokale tijd) in het Capitool. De tekst is al naar buiten gebracht. Hij roept daarin Amerikanen op om op te staan tegen politiek geweld en leugens en hij gaat zijn voorganger Donald Trump de enige schuldige voor de bestorming noemen.
The Washington Post meldt donderdag dat geen enkele leider binnen de Republikeinse Partij bij de toespraak van Biden zal zijn. Trump was van plan tegelijkertijd met Biden een toespraak te houden in Mar-a-Lago, maar hij heeft dat afgezegd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
42 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
4 uur geledenPERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.
5 uur geleden