Republikeinse leider: Democraten buiten Capitoolbestorming uit
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse leider van de Amerikaanse Senaat beschuldigt de Democraten ervan dat zij de bestorming van het Capitool uitbuiten. Mitch McConnell is donderdag niet aanwezig bij de herdenking waar president Joe Biden spreekt.
"6 januari vorig jaar was een duistere dag, maar het is schokkend om te zien dat sommige Democraten in Washington deze dag proberen uit te buiten", aldus McConnell.
Biden spreekt donderdagmiddag (lokale tijd) in het Capitool. De tekst is al naar buiten gebracht. Hij roept daarin Amerikanen op om op te staan tegen politiek geweld en leugens en hij gaat zijn voorganger Donald Trump de enige schuldige voor de bestorming noemen.
The Washington Post meldt donderdag dat geen enkele leider binnen de Republikeinse Partij bij de toespraak van Biden zal zijn. Trump was van plan tegelijkertijd met Biden een toespraak te houden in Mar-a-Lago, maar hij heeft dat afgezegd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
2 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
4 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
5 uur geleden