Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikeinen in Michigan winnen zaak over vervoeren van kiezers

Republikeinen in Michigan winnen zaak over vervoeren van kiezers

LANSING (ANP) - De Republikeinen in de belangrijke Amerikaanse swing state Michigan hebben een overwinning geboekt in een beroepszaak rond het vergoeden van personenvervoer van kiezers naar stembureaus. Een wet die het verbiedt om te betalen voor het vervoer van kiezers naar het stembureau, tenzij de kiezers fysiek niet in staat zijn om zelf naar het stembureau te gaan, blijft daarmee overeind.

Een lagere rechtbank had eerder vanwege de corona-epidemie besloten dat die wet niet mocht worden gehandhaafd. De uitspraak van het hof van beroep is een nederlaag voor de Democraten, die stellen dat de wet het onnodig moeilijk maakt voor kiezers om hun stem uit te brengen. In tal van Amerikaanse rechtbanken dienen zaken omtrent de verkiezingsregels, die zowel door de Republikeinen als de Democraten zijn aangespannen.

Het hof van beroep in Michigan stelt dat er andere manieren zijn om kiezers naar de stembureaus te vervoeren zonder de wetgeving van de staat te overtreden. Betaalde campagnemedewerkers die niet specifiek worden vergoed voor het vervoeren van de kiezers zijn toegestaan om kiezers te vervoeren, gaf het hof als voorbeeld. De uitspraak van de lagere rechtbank betekende volgens het hof dat het parlement van de staat zou worden belemmerd in het maken van beleid tegen het "kopen van stemmen" door voor kiezersvervoer te betalen.

Het hof stelde ook dat de uitgebreide mogelijkheden om dit jaar per post te stemmen vanwege de corona-epidemie ervoor zorgen dat minder mensen afhankelijk zijn van vervoer om hun stem uit te brengen.

Meer uit Buitenland

Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

45 minuten geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

50 minuten geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

1 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

1 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

1 uur geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

2 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

4 uur geleden