Republikeinen in Michigan winnen zaak over vervoeren van kiezers
LANSING (ANP) - De Republikeinen in de belangrijke Amerikaanse swing state Michigan hebben een overwinning geboekt in een beroepszaak rond het vergoeden van personenvervoer van kiezers naar stembureaus. Een wet die het verbiedt om te betalen voor het vervoer van kiezers naar het stembureau, tenzij de kiezers fysiek niet in staat zijn om zelf naar het stembureau te gaan, blijft daarmee overeind.
Een lagere rechtbank had eerder vanwege de corona-epidemie besloten dat die wet niet mocht worden gehandhaafd. De uitspraak van het hof van beroep is een nederlaag voor de Democraten, die stellen dat de wet het onnodig moeilijk maakt voor kiezers om hun stem uit te brengen. In tal van Amerikaanse rechtbanken dienen zaken omtrent de verkiezingsregels, die zowel door de Republikeinen als de Democraten zijn aangespannen.
Het hof van beroep in Michigan stelt dat er andere manieren zijn om kiezers naar de stembureaus te vervoeren zonder de wetgeving van de staat te overtreden. Betaalde campagnemedewerkers die niet specifiek worden vergoed voor het vervoeren van de kiezers zijn toegestaan om kiezers te vervoeren, gaf het hof als voorbeeld. De uitspraak van de lagere rechtbank betekende volgens het hof dat het parlement van de staat zou worden belemmerd in het maken van beleid tegen het "kopen van stemmen" door voor kiezersvervoer te betalen.
Het hof stelde ook dat de uitgebreide mogelijkheden om dit jaar per post te stemmen vanwege de corona-epidemie ervoor zorgen dat minder mensen afhankelijk zijn van vervoer om hun stem uit te brengen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
36 minuten geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
38 minuten geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten rond dat Khamenei gewond zou zijn geraakt bij de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Het Qatarese ministerie van Binnenlandse Zaken heeft het dreigingsniveau opgeschaald naar hoog en roept inwoners op om thuis te blijven, niet naar buiten te gaan en uit de buurt van ramen en open ruimtes te blijven, aldus het ministerie op X.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als de hoogste leider van Iran. Daarnaast veroordeelde Pyongyang de "illegale" aanval van de Verenigde Staten en Israël op Iran.
4 uur geleden