Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Republikein Vance wil in debat met Democraat Walz

Republikein Vance wil in debat met Democraat Walz

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse vicepresidentskandidaat J.D. Vance wil in debat met Tim Walz, de Democratische running mate van Kamala Harris. Vance wil wel dat Walz eerst officieel benoemd wordt als vicepresidentskandidaat, zegt de Republikein tegen CNN.

"Ik wil absoluut debatteren met Tim Walz", aldus Vance, die wel nog een kleine slag om de arm wil houden over wie de tegenstander wordt. "Het zou me niet verbazen als de Democraten nog een wisseltruc uithalen. Dus we moeten afwachten tot ze Kamala Harris en Tim Walz daadwerkelijk nomineren voordat we kunnen debatteren. Daarna zullen we natuurlijk een stevig debat houden."

Volgens Vance toont deze keuze voor Walz "hoe radicaal Kamala Harris is". Hij stelt dat ze "geluisterd heeft naar de Hamasvleugel van haar eigen partij". Het campagneteam van Trump beweerde al eerder dat Harris was bezweken onder druk om niet te kiezen voor Josh Shapiro, een andere naam die veel genoemd werd als running mate. Shapiro is Joods en Vance suggereert dat de Democraten hem niet hebben gekozen omdat ze bang zouden zijn voor antisemitisme. Shapiro heeft zich tijdens de oorlog in de Gazastrook uitgesproken tegen antisemitisme bij pro-Palestijnse protesten, maar is tegelijkertijd zeer kritisch op het beleid van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

Voicemail

Vance is de running mate van Donald Trump en werd vorige maand al officieel benoemd als vicepresidentskandidaat van de Republikeinse Partij. Harris, destijds nog running mate van president Joe Biden, daagde Vance toen direct uit voor een debat. Maar nu Biden zich heeft teruggetrokken als presidentskandidaat en Harris opgaat voor het hoogste ambt, wil zij direct in debat met Trump. Daarom richt Vance zijn pijlen nu op een debat met Walz.

Vance heeft naar eigen zeggen geprobeerd te bellen met Walz, maar kreeg de voicemail. "Hij nam niet op, maar ik zei gewoon: Gefeliciteerd, ik kijk uit naar een stevig gesprek en geniet van de rit."

Meer uit Buitenland

Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

55 minuten geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

4 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

5 uur geleden
Russische regeringspartij ruim aan kop bij parlementsverkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Met zo'n 14 procent van de stemmen geteld gaat de regeringspartij Verenigd Rusland van president Vladimir Poetin met 57,5 procent van de stemmen ruim aan de leiding in de Russische parlementsverkiezingen. Dat meldt de Centrale Kiescommissie van het land, die een opkomst van ruim 56 procent meldt.

6 uur geleden
Merz wil bondskanselier blijven na historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

8 uur geleden
Forse winst AfD bij Duitse verkiezingen, historisch verlies CDU

BERLIJN (ANP/DPA) - De radicaal-rechtse partij AfD heeft fors winst geboekt bij de Duitse deelstaatverkiezingen, blijkt uit de exitpoll die na het sluiten van de stembussen is gepubliceerd. De partij van bondskanselier Friedrich Merz, CDU, lijdt een nederlaag. Het lijkt het slechtste verkiezingsresultaat ooit te zijn voor de partij.

8 uur geleden
Duizenden demonstreren in Parijs tegen 'geweldswet'

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben zondag in Parijs gedemonstreerd tegen een wetsvoorstel over het gebruik van geweld door handhavers. Politici, mensenrechtenorganisaties en andere activisten sloten zich aan bij de demonstranten. De wet wordt ook wel een "licence to kill" genoemd.

9 uur geleden