Renze Klamer stopt als presentator bij RTL Tonight
HILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
"In goed overleg tussen RTL en Renze Klamer is besloten dat hij zich terugtrekt als presentator van RTL Tonight", aldus RTL. "De zender en de presentator zijn het erover eens dat het huidige format van de talkshow niet bij de presentator past."
Peter van der Vorst, directeur content van RTL, schrijft dat er "eerder dit jaar is gekozen voor een andere opzet van onze late-nightprogrammering en daar willen we de komende tijd aan vasthouden." Recent is presentatrice Leoni ter Braak toegevoegd aan het team. Ook benadrukt hij dat RTL in gesprek blijft met Renze "over zijn toekomstige inzet voor de zender."
Klamer is niet de eerste die vertrekt bij het programma. Eerder werd bekend dat de hoofdredacteur van de talkshow, Carlo van Lienden, zijn werkzaamheden bij de talkshow heeft neergelegd. Stijn de Vries, die werkte als verslaggever voor de RTL-talkshow kondigde vorige maand ook zijn vertrek aan.
Het programma werd begin september gelanceerd en trekt gemiddeld 300.000 tot 400.000 kijkers. Andere talkshows trekken vaak meer kijkers. Presentator Humberto Tan zei eerder deze maand in een interview met de Telegraaf dat het "nog niet goed gaat" met de talkshow. Klamer, Tan en Beau van Erven Dorens presenteerden het programma afwisselend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers om vrijdag alleen de weg op te gaan als dat nodig is. Het KNMI heeft voor het grootste deel van het land code rood afgegeven vanwege extreme hitte. Wie toch de snelweg op gaat, moet zich goed voorbereiden door bijvoorbeeld voldoende water en een paraplu of parasol mee te nemen, aldus Rijkswaterstaat.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis en Klimaatverbond Nederland roepen eigenaren en beheerders van koele, openbare gebouwen op om de deuren te openen voor mensen zonder verkoelingsopties. Het KNMI heeft voor vrijdag in grote delen van het land code rood afgegeven vanwege de hitte.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het eerst in Nederland geldt vrijdag in een groot deel van het land code rood om de verwachte hoge temperaturen. Het weeralarm geldt alleen niet voor de provincies Groningen, Friesland, Drenthe en Zeeland. Daar blijft code oranje gelden, op de Waddeneilanden blijft het code geel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de dubbele aardbeving in Venezuela opent het Rode Kruis een rekeningnummer waarop mensen geld kunnen doneren: gironummer 5125. Volgens de hulporganisatie hebben vele duizenden mensen dringend hulp nodig. "Denk aan huishoudelijke spullen, hygiënepakketten, voedsel en water."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We gaan nu nog niet kiezen voor een scenario", zegt staatssecretaris Jo-Annes de Bat over de mogelijkheden die er zijn voor de uitbreiding van industrie en energie rondom Moerdijk. In een bestuurlijk overleg volgende week wil hij "onderbouwen" waarom het recent toegevoegde scenario waarin het dorp behouden kan blijven, realistisch is. "Zodanig dat zij er ook vertrouwen in hebben, want we hebben de gemeente cruciaal hard nodig," zegt de CDA-bewindsman die verantwoordelijk is voor de energietransitie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie) wil van de onderwijsinspectie horen hoe het kan dat de basisschool van Forum voor Democratie goedkeuring heeft gekregen. Woensdag werd bekend dat de FVD-school in augustus opengaat met financiering vanuit het Rijk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben hun medeleven betuigd met de inwoners van Venezuela na de aardbevingen in het land. Venezuela is een buurland van het Koninkrijk der Nederlanden, in de Caribische Zee deelt het zeegrenzen met de landen Aruba en Curaçao en de bijzondere gemeente Bonaire.
3 uur geleden