Renze en Jelle Fase zijn echte LEGO masters
THOLEN - Ruim 1,5 miljoen mensen zagen afgelopen zaterdag hoe de oud-Bergenaar Roy Franssen en zijn partner Thomas Goelen de finale wonnen van het tweede seizoen van LEGO Masters. Het koppel wint een reis naar LEGO World in Denemarken, 25.000 euro en natuurlijk de gigantische LEGO-beker. De populariteit van het televisieprogramma was ook dit seizoen weer enorm, iedere week zagen ruim 1,5 miljoen kijkers hoe de mooiste creaties werden gebouwd met het Deense steentje. Ook op Tholen wordt er fanatiek met LEGO gebouwd. Wij spraken een paar jonge LEGO-fanaten op het eiland.
Renze en Jelle Fase komen uit Sint Annaland. Renze is bijna elf en zit in groep 7. Jelle wordt volgende maand acht jaar en zit in groep 4. Beide jongens zitten op de school met de Bijbel in St Annaland. “We hebben heel veel LEGO. Misschien wel ontelbaar.”
Renze en Jelle spelen al met LEGO sinds ze heel klein zijn. “Het begon met LEGO Duplo”, vertellen ze. “Die duplo hadden we al van onze oudere broer en zussen en daar gingen we mee spelen. Toen we ietsje groter werden gingen we met gewone LEGO-blokjes spelen. Het is leuk dat je iets uit het boekje kunt maken, steeds opnieuw. Maar ook dat je zelf dingen kunt bedenken en maken. Als we LEGO krijgen, maken we het eerst zoals het moet volgens het boekje, maar daarna gaan we zelf fantasie-dingen verzinnen.” De twee broers hebben een aardige collectie LEGO en ook de pakketten ontbreken niet. Het meest trots zijn ze naar eigen zeggen op de dierenwinkel, het woonhuis, het café en de garage. “Op de gebouwen dus”, vatten ze samen.
Alles bij elkaar hebben Jelle en Renze flink wat bouwblokjes. “Echt héél veel, want onze broer heeft ook nog LEGO. We hebben het nog nooit geteld, maar misschien is het we ontelbaar.” De kunstwerken krijgen een mooi plekje. “Papa heeft in onze kamer een kast gemaakt waar de LEGO-auto’s in kunnen staan, de gebouwen staan op het speelkleed en op ons bureau. Losse steentjes liggen in de bakken- kast. Soms staat het er een tijdje en spelen we ermee en soms breken we het weer af om iets anders te bouwen. Het blijft leuk.”
Meer uit Tholen
POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenBRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
20 uur geledenHOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
21 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
2 dagen geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geleden