Rentezorgen en inflatievrees houden beurzen in greep
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs maken zich woensdag op voor een nieuwe grillige handelsdag. De markten blijven in de greep van de zorgen over de oplopende rentes op de obligatiemarkten en de vrees dat het economische herstel zal leiden tot een sterke inflatie. Beide factoren maken aandelen minder aantrekkelijk.
Op het Damrak lijkt de AEX-index op basis van de openingsindicatoren lager te openen, na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met verliezen beginnen. Op het Damrak verwerken beleggers nog de resultaten van informatieleverancier Wolters Kluwer. Na de slotbel geven industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG een kijkje in de boeken.
De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell trachtte dinsdag de zorgen over de rente en inflatie weg te nemen. Powell liet tijdens een hoorzitting voor het Congres weten geen extreem hoge of langdurige inflatie te vrezen als gevolg van de miljarden die de Fed in de economie pompt. De centrale bankier ziet dan ook geen reden om het stimuleringsbeleid, dat voor erg lage rentes zorgt, te temperen.
AstraZeneca
In Duitsland neemt het aantal nieuwe vastgestelde coronabesmettingen in het laatste etmaal weer toe, na een paar dagen van dalingen. Het Robert Koch Instituut meldt 8007 nieuwe gevallen, meer dan het dubbele van het aantal dat dinsdag werd gemeld. In totaal is het coronavirus in Duitsland bij ruim 2,4 miljoen personen vastgesteld.
In Londen staat AstraZeneca in het nieuws. Volgens persbureau Reuters heeft de Brits-Zweedse farmaceut Brussel gewaarschuwd dat de levering van de vaccins aan de EU ook in het tweede kwartaal zal tegenvallen, maar het bedrijf zegt dat het toch het beloofde aantal vaccins kan leveren. In het eerste kwartaal van dit jaar maakte de vaccinfabrikant zijn toezeggingen ook al niet waar.
KPN
In Amsterdam blijft de blik gericht op KPN. Het aandeel zakte dinsdag 6 procent nadat América Móvil, dat een groot belang in het telecomconcern heeft, liet weten obligatieleningen te willen uitgeven die kunnen worden omgezet in aandelen KPN. Het Mexicaanse telecombedrijf heeft inmiddels met succes voor 2,1 miljard euro aan KPN-obligaties geplaatst bij institutionele beleggers buiten de VS.
Op de Brusselse beurs gaat de aandacht uit naar Solvay. Het Belgische chemieconcern liet bij de presentatie van de jaarcijfers weten 500 banen te schrappen. Ook schroeft het bedrijf zijn kostenbesparingsdoelstellingen op.
De euro was 1,2157 dollar waard, tegenover 1,2151 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 61,31 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 65,23 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.
51 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
16 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.
19 uur geleden