Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentezorgen en inflatievrees houden beurzen in greep

Rentezorgen en inflatievrees houden beurzen in greep

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Amsterdamse aandelenbeurs maken zich woensdag op voor een nieuwe grillige handelsdag. De markten blijven in de greep van de zorgen over de oplopende rentes op de obligatiemarkten en de vrees dat het economische herstel zal leiden tot een sterke inflatie. Beide factoren maken aandelen minder aantrekkelijk.

Op het Damrak lijkt de AEX-index op basis van de openingsindicatoren lager te openen, na de verliesbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beursgraadmeters zullen naar verwachting met verliezen beginnen. Op het Damrak verwerken beleggers nog de resultaten van informatieleverancier Wolters Kluwer. Na de slotbel geven industrieel toeleverancier Aalberts en metalengroep AMG een kijkje in de boeken.

De Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell trachtte dinsdag de zorgen over de rente en inflatie weg te nemen. Powell liet tijdens een hoorzitting voor het Congres weten geen extreem hoge of langdurige inflatie te vrezen als gevolg van de miljarden die de Fed in de economie pompt. De centrale bankier ziet dan ook geen reden om het stimuleringsbeleid, dat voor erg lage rentes zorgt, te temperen.

AstraZeneca

In Duitsland neemt het aantal nieuwe vastgestelde coronabesmettingen in het laatste etmaal weer toe, na een paar dagen van dalingen. Het Robert Koch Instituut meldt 8007 nieuwe gevallen, meer dan het dubbele van het aantal dat dinsdag werd gemeld. In totaal is het coronavirus in Duitsland bij ruim 2,4 miljoen personen vastgesteld.

In Londen staat AstraZeneca in het nieuws. Volgens persbureau Reuters heeft de Brits-Zweedse farmaceut Brussel gewaarschuwd dat de levering van de vaccins aan de EU ook in het tweede kwartaal zal tegenvallen, maar het bedrijf zegt dat het toch het beloofde aantal vaccins kan leveren. In het eerste kwartaal van dit jaar maakte de vaccinfabrikant zijn toezeggingen ook al niet waar.

KPN

In Amsterdam blijft de blik gericht op KPN. Het aandeel zakte dinsdag 6 procent nadat América Móvil, dat een groot belang in het telecomconcern heeft, liet weten obligatieleningen te willen uitgeven die kunnen worden omgezet in aandelen KPN. Het Mexicaanse telecombedrijf heeft inmiddels met succes voor 2,1 miljard euro aan KPN-obligaties geplaatst bij institutionele beleggers buiten de VS.

Op de Brusselse beurs gaat de aandacht uit naar Solvay. Het Belgische chemieconcern liet bij de presentatie van de jaarcijfers weten 500 banen te schrappen. Ook schroeft het bedrijf zijn kostenbesparingsdoelstellingen op.

De euro was 1,2157 dollar waard, tegenover 1,2151 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,6 procent tot 61,31 dollar. Brentolie kostte 0,2 procent minder op 65,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Snapchat blokkeert 415.000 accounts van minderjarigen in Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.

23 minuten geleden
Nevi: Nederlandse industrie krijgt minder nieuwe orders

ZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.

24 minuten geleden
Prijzen goud en zilver verder omlaag na sterke daling vrijdag

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen maandag verder omlaag, na de scherpe prijsdalingen op vrijdag. De prijzen van die edelmetalen kwamen onder grote druk te staan nadat de Amerikaanse president Donald Trump Kevin Warsh had voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Sinds begin vorig jaar hebben de prijzen van goud en zilver een enorme opmars gemaakt.

40 minuten geleden
Detailhandel zet 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.

1 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

16 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

17 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

17 uur geleden