Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Rentes VS moeten omhoog om oververhitting economie te voorkomen'

'Rentes VS moeten omhoog om oververhitting economie te voorkomen'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Om oververhitting van de Amerikaanse economie te voorkomen moeten de huidige lage rentestanden mogelijk licht worden verhoogd. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen, die voorheen voorzitter was van centralebankenkoepel Federal Reserve.

Yellen noemde geen tijdsbestek waarop de rentes omhoog zouden moeten. Ze merkte wel op dat de extra overheidsuitgaven ervoor zorgen dat de Amerikaanse economie op stoom is en mogelijk dus teveel.

De opmerkingen van Yellen komen op het moment dat er discussie is over het pakket aan voorgestelde en goedgekeurde overheidsuitgaven van president Joe Biden. Die zouden een sterke stijging van de prijzen kunnen veroorzaken. De regering-Biden heeft voor circa 4 biljoen dollar aan extra uitgaven voorgesteld. Dat bedrag komt bovenop de 1,9 biljoen dollar die begin maart in de economie werd gepompt om de gevolgen van de Covid-19 pandemie te bestrijden.

Zowel regeringsambtenaren als beleidsmedewerkers van de Fed hebben de bezorgdheid over de oplopende inflatie steeds weggewuifd. Volgens hen is de prijsdruk van voorbijgaande aard, waarbij de centrale bank over voldoende instrumenten beschikt om deze binnen de perken te houden.

Bij de laatste beleidsvergadering in maart voorspelde de bankenkoepel dat de rente niet voor 2024 zal stijgen. Volgens Yellen zullen de forse uitgaven waartoe Biden oproept ook bij iets hogere rentestanden een voordeel op kunnen leveren. "Dit zijn investeringen die onze economie nodig heeft om concurrerend en productief te zijn", aldus Yellen. "En ik denk dat onze economie daardoor sneller zal groeien."

Meer uit Financieel

Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

14 minuten geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

18 minuten geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

2 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

2 uur geleden
Duitsland neemt maatregelen rond prijzen aan de pomp

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse Bondsdag heeft een wet aangenomen die de sterke stijging van brandstofprijzen moet beteugelen. Vanaf april mogen tankstations enkel een keer per dag, rond het middaguur, hun prijzen verhogen. Prijzen verlagen mag de hele dag door. Overtredingen kunnen bestraft worden met boetes tot 100.000 euro.

2 uur geleden
Cyprus komt met steunmaatregelen om oorlog Midden-Oosten

NICOSIA (ANP/DPA/AFP) - De regering van Cyprus komt met een steunpakket van in totaal 200 miljoen euro voor huishoudens, boeren en de toeristische sector vanwege de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om tijdelijke verlagingen van de btw op levensmiddelen en stroom, een verlaging van de brandstofaccijns en subsidies aan boeren en hotels.

3 uur geleden
Schiphol kijkt naar zelf uitvoeren hulp passagiers met beperking

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kijkt of het de hulp aan passagiers met een beperking zelf gaat uitvoeren, in plaats van die hulp uit te besteden aan andere bedrijven. Dat meldt een woordvoerster van de luchthaven donderdag, na kritiek van vakbond FNV.

4 uur geleden