Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renteperikelen houden Wall Street in de greep

Renteperikelen houden Wall Street in de greep

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager geopend. Nu het cijferseizoen in de Verenigde Staten over het hoogtepunt heen is, houden beleggers zich vooral bezig met de vraag of de Federal Reserve de rente in september wel of niet verder zal gaan verhogen.

Donderdag zorgde een meevallend inflatiecijfer nog kortstondig voor hoop dat de Amerikaanse centrale bank de strijd tegen de stijgende consumentenprijzen spoedig zou kunnen staken. Die hoop werd echter snel de kop ingedrukt. Een bestuurslid van de Fed benadrukte namelijk dat de centrale bank "nog meer werk" te doen heeft om de inflatie te bestrijden. Die opmerking zorgde ervoor dat de Amerikaanse beurzen donderdag hun eerdere koerswinsten vrijwel geheel zagen verdampen.

Vrijdag kwamen er ook nieuwe inflatiegegevens naar buiten. Zo bleek dat de prijzen die Amerikaanse producenten vragen voor hun goederen vorig maand met 0,8 procent zijn gestegen op jaarbasis. Dat was iets meer dan verwacht. De prijzen van fabrikanten vormen een indicator voor de ontwikkelingen van de inflatie in de toekomst. Die prijsverhogingen worden namelijk doorberekend in de prijzen die consumenten uiteindelijk betalen.

Volgende week resultaten

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel licht lager op 35.154 punten. De brede S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4455 punten. De Nasdaq zakte 0,5 procent tot 13.665 punten. De techgraadmeter koerst af op het tweede weekverlies op rij. Voor dit jaar staat de Nasdaq nog altijd op een winst van ruim 30 procent.

Beleggers keken daarnaast alvast vooruit naar volgende week. Dan komen de grote winkelbedrijven Walmart, Target en Home Depot nog met resultaten. Die cijfers geven samen met de Amerikaanse winkelverkopen die volgende week dinsdag op het programma staan, mogelijk meer inzicht in de kooplust van de consument.

Entertainmentconcern

News Corp klom 2,4 procent. Het mediaconcern van miljardair Rupert Murdoch en eigenaar van The New York Post en The Wall Street Journal kwam met beter dan verwachte cijfers.

Walt Disney verloor 1,2 procent. Het entertainmentconcern steeg een dag eerder bijna 5 procent dankzij goed ontvangen resultaten. Ook WeWork (plus 19,5 procent) bleef in de belangstelling staan na de recente forse koersschommelingen. Zo kelderde de kantoorverhuurder woensdag nog bijna 40 procent nadat het bedrijf verklaarde te twijfelen over zijn voortbestaan. Donderdag werd dat verlies echter weer goedgemaakt.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

1 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

1 uur geleden
Ondernemers: politiek is instabiel, economie wordt verwaarloosd

DEN HAAG (ANP) - Alle stoplichten staan op rood voor het bedrijfsleven en de welvaart van Nederlanders, reageren de ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland na de presentatie van de miljoenennota. Volgens de organisaties is een versterking van de economie en een verhoging van de arbeidsproductiviteit noodzakelijk.

1 uur geleden
Trump: VS en China hebben deal gesloten over verkoop TikTok in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten en China hebben een deal gesloten waarmee TikTok in de VS actief kan blijven, meldt Donald Trump dinsdag. Een groep bedrijven wil de Amerikaanse activiteiten volgens hem overnemen van het Chinese moederbedrijf ByteDance. Hij gaf geen details en zegt later bekend te maken wie de kopers zijn.

3 uur geleden
FNV kondigt nieuwe, langere stakingen grondpersoneel KLM aan

SCHIPHOL (ANP) - FNV heeft dinsdag nieuwe acties van grondpersoneel van KLM op Schiphol aangekondigd. Het gaat om twee werkonderbrekingen op 24 september en 1 oktober die respectievelijk zes en acht uur duren. KLM moest vorige week nog ruim honderd vluchten schrappen door een werkonderbreking die twee uur duurde. Ook deze woensdag vallen ongeveer honderd vluchten uit door een korte staking.

3 uur geleden
Oracle stijgt op Wall Street na mogelijke deal rond TikTok

NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York met een winst van ruim 4 procent. Het software- en cloudbedrijf maakt volgens Amerikaanse media deel uit van een consortium dat mogelijk een deel van het Chinese socialmediaplatform TikTok overneemt. De Verenigde Staten willen dat TikTok in Amerikaanse handen komt vanwege zorgen over de nationale veiligheid en de angst dat China toegang heeft tot de persoonlijke data van miljoenen Amerikaanse gebruikers.

3 uur geleden
Thyssenkrupp ontvangt bod van Indiase Jindal op Europese staaltak

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industrieconcern Thyssenkrupp heeft een bod ontvangen op zijn Europese staaldivisie van zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel, maakte het concern bekend.

4 uur geleden