Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rentebesluit ECB staat centraal in nieuwe beursweek

Rentebesluit ECB staat centraal in nieuwe beursweek

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel staat komende week voor een groot deel in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die verlaagt naar alle waarschijnlijkheid de rente voor het eerst sinds de historische reeks renteverhogingen in 2022 begon. De grote vraag is welke stappen de centrale bank voor de eurozone vervolgens zet.

Op de financiƫle markten zal daarom veel aandacht uitgaan naar de persconferentie waarin ECB-president Christine Lagarde het rentebesluit toelicht. Waar de consensus is dat komende week de leenkosten omlaag gaan met een kwart procentpunt, is er minder duidelijkheid over de snelheid waarmee de ECB met verdere renteverlagingen komt.

Daarbij speelt mee dat de cao-lonen in de eurozone tegen de verwachting in harder waren gestegen in de eerste maanden van dit jaar. Vorige week kwam daar het nieuws bovenop dat de inflatie in de eurolanden licht was opgelopen, hoewel dit grotendeels was verwacht.

Banenrapport

Tegelijkertijd loopt de eurozone voor op de Verenigde Staten bij het laten vieren van de teugels. Dat kan effect hebben op de valutamarkten, waar de euro mogelijk terrein verlies ten opzichte van de dollar. De Italiaanse centralebankgouverneur Fabio Panetta erkende afgelopen week dat een dalende euro de prijzen in de eurozone omhoog kan stuwen, maar al te grote zorgen had hij niet.

In de Verenigde Staten lijkt de Federal Reserve minder haast te hebben met het verlagen van de rente. In die context kan het banenrapport van de Amerikaanse overheid nog van betekenis zijn. Bij tekenen van een afzwakkende arbeidsmarkt en economie in de VS zou de Amerikaanse koepel van centrale banken mogelijk eerder geneigd zijn het belangrijkste rentetarief te verlagen.

Verlenging

Beleggers krijgen ook de nieuwe afspraken van de OPEC+ te verwerken. Het verbond van olieproducerende landen maakte zondagmiddag bekend een deel van de productiebeperkingen voor olie, bedoeld om de prijzen te stutten, te verlengen tot eind 2025.

Op het Damrak was vorige week sprake van een kleine mineurstemming. De AEX leed over de hele week gezien een verlies van ruim 1 procent. De S&P 500 in New York eindigde vrijdag een fractie lager dan aan het begin van de week.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd, consumentenvertrouwen VS zwak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.

5 uur geleden
Trump: geen zorgen over bubbelvorming bij AI-investeringen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.

5 uur geleden
Honderden vluchten VS geannuleerd om shutdown

WASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.

9 uur geleden
Opnieuw verlies voor AEX-index op beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.

10 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar laagste niveau in ruim 3 jaar

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Airbnb en Expedia bij winnaars op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.

12 uur geleden
Lukoil na klappen deal alsnog dicht bij verkoop buitenlandse tak

BRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.

12 uur geleden