Rensch: die beker moest voor Ajax zijn
ROTTERDAM (ANP) - Ajacied Devyne Rensch kneep zichzelf even in een arm na de gewonnen bekerfinale tegen Vitesse (2-1). "Ik win op mijn achttiende jaar een prijs met het eerste elftal van Ajax", glunderde hij. "Wie had dat vorig jaar gedacht?"
De 18-jarige Rensch was niet de enige tiener in de basisploeg van Ajax. Ryan Gravenberch, de maker van de 1-0, moet zijn negentiende verjaardag ook nog vieren. En Jurriƫn Timber is ook pas 19 jaar. "Dat is mooi toch", zei Rensch. "Dat is ook waar Ajax altijd voor staat."
Rensch miste donderdag de uitwedstrijd tegen AS Roma vanwege een schorsing. "De uitschakeling daar is hard aangekomen", vertelde hij. "Maar we moesten snel verder. Die beker moest voor ons zijn. Gelukkig hebben we gewonnen. Ik denk dat het ook wel verdiend was. We kregen de beste kansen."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
19 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
5 uur geleden