Renovatie van 1,5 miljoen euro voor zwembad Haestinge
SINT-MAARTENSDIJK - Als het aan de burgemeester en wethouders van Tholen ligt, wordt zwembad Haestinge na het zwemseizoen 2020 voor ruim 1,5 miljoen euro gerenoveerd. In eerste instantie werd gekeken naar de mogelijkheid om een nieuw zwembad te realiseren in Sint-Maartensdijk met behulp van een ontwikkelaar, maar dat plan is volgens het college niet haalbaar.
In 2016 heeft de gemeenteraad van Tholen zich al uitgesproken over de toekomst van de twee zwembaden in de gemeente. Zwembad de Spetter in Tholen zou gerenoveerd worden en Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk zou opengehouden worden in afwachting van een nieuw binnenbad van 250 vierkante meter en een buitenbad van 200 vierkante meter.
Eisen
Zwembad de Spetter is inmiddels gerenoveerd, maar voor Zwembad Haestinge is nu toch een ander scenario bedacht. "De ontwikkelaar heeft aangegeven dat de bouw van een nieuw overdekt zwembad (deels) bekostigd zou moeten worden uit de opbrengst van de bouw van circa 60 woningen in de Geertruidapolder. Daarnaast is het nieuwe overdekte zwembad voorzien op de locatie naast de nieuwe Haestinge, waardoor er een alternatieve accommodatie voor (een deel van) de sportverenigingen zou moeten worden gevonden." Daarnaast had de ontwikkelaar ook eisen die volgens de gemeente helemaal niet toegestaan zijn omdat er dan sprake zou zijn van ongeoorloofde staatssteun. Conclusie: de ontwikkeling van een nieuw zwembad door een ontwikkelaar is niet mogelijk.
Renovatie
In oktober 2016 werd door de gemeenteraad al besloten dat wanneer er géén nieuw zwembad zou komen, zwembad Haestinge alsnog gerenoveerd zou moeten worden. "Gezien de huidige markt en het feit dat de complete technische installatie van het huidige zwembad verplaatst moet worden in verband met de sloop van het oude Haestinge, verwachten we voor de renovatie van zwembad Haestinge een bedrag van circa 1.500.000 euro kwijt te zijn plus een bedrag van 140.000 euro voor de sloop van de oude Haestinge." Na de renovatie gaan ook de exploitatielasten omhoog van 55.000 naar 150.000 euro per jaar.
Andere opties
De gemeenteraad wordt nu gevraagd om in te stemmen met dit scenario, maar burgemeester en wethouders dragen ook nog een paar andere opties aan. Zo blijft ook de mogelijkheid bestaan om Zwembad Haestinge te sluiten. Het geld wat dan vrijkomt kan eventueel gebruikt worden om vervoer te organiseren naar zwembad De Spetter in Tholen. Ook blijft de mogelijkheid bestaan om die gelden te benutten voor het opwaarderen van zwembad De Spetter. De laatste mogelijkheid is om aan te sluiten bij een idee van de Schutse in Sint-Annaland. Zij hebben plannen om een instructiebad met wellness-faciliteiten aan te leggen.
Meer uit Tholen
THOLEN - Jij op Tholen van de gemeente Tholen organiseert in de herfstvakantie sportieve, creatieve en gezellige activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is knutselen, Dag van het Onbeperkt Sporten, een filmmiddag en Agent Factory. Aanmelden is verplicht en kan vanaf maandag 5 oktober.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Ze hebben er meer dan vijftien jaar op moeten wachten, maar vrijdagavond was dan eindelijk de officiële opening. De Smerdiekse jeugd heeft weer een eigen plek: Jeugdhonk Haestinge. "Niets moet en bijna alles mag hier", zo lacht een trotse initiatiefneemster Ria.
10 uur geledenTHOLEN - Met meer dan zeventig bieren konden Thoolse bierliefhebbers zaterdagmiddag hun hart ophalen tijdens de zevende editie van het Thoolse Bierfestival. Vijf brouwers uit heel de regio waren met hun meest iconische bieren afgereisd om hun trots in de idyllische setting van de Gasthuiskapel te presenteren.
13 uur geledenSTEENBERGEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Cynthia Boer en Francis Gunter, industrieel naaisters bij Insulcon B.V.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Nelia van den Berg die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis is vanaf 1 oktober gestart met een speciale vrouwenhartpolikliniek. Op deze nieuwe polikliniek krijgen patiënten met onbegrepen hartklachten meer tijd, aandacht en begeleiding. Daarmee speelt Bravis in op groeiende inzichten binnen de cardiologie. Hart- en vaatziekten uiten zich bij vrouwen namelijk niet altijd op dezelfde manier als bij mannen.
2 dagen geledenNIEUW-VOSSEMEER/OUD-VOSSEMEER - Inwoners van Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer kunnen op zaterdag 10 oktober meepraten over twee nieuwe objecten die bij de dorpen komen te staan. Dit gebeurt bij de voormalige veerverbinding over het Schelde-Rijnkanaal. De objecten moeten verwijzen naar de oude verdedigingslinie en een symbolische verbinding vormen tussen beide dorpen.
2 dagen geleden