Renovatie steigers stadshaven Goes is begonnen
GOES - Het onderhoud aan de steigers van de stadshaven in Goes en de aanleg van een steiger voor sloepen en andere kleine bootjes is begonnen. De gemeente Goes verwacht dat het werk in april klaar is.
Alle steigers krijgen een nieuw dek, omdat ze versleten zijn’ liet de gemeente eerder al weten. ‘Daarnaast worden alle stroom- en waterpunten vernieuwd.’ Bij de renovatie gebruikt de aannemer alleen circulair materiaal, aldus de gemeente. ‘Het hout voor de renovatie is vrijgekomen bij sloopwerkzaamheden en komt van oude sluisdeuren en remmingswerken. Door deze te verzagen is renovatie op een duurzame manier mogelijk. De levensduur verlengt hiermee met minstens 25 jaar.’
Sloepensteiger
Ter hoogte van de J.A. van der Goeskade, bij de Sint Maartensbrug, komt een nieuwe sloepensteiger, waar sloepjes en kleine (rubber)boten kunnen aanmeren, zodat kleine bootjes straks niet meer tussen de boten in de stadshaven varen. ‘Dit zorgt voor een veiligere omgeving. Een sloepensteiger is een langgekoesterde wens van de Stichting Beheer Stadshaven.’
Om de overlast voor omwonenden en verkeersgebruikers zoveel mogelijk te beperken, verloopt de aan- en afvoer van materialen via het water. ‘Op deze manier zijn geen wegafsluitingen en omleidingen nodig.’ Het is de bedoeling dat het werk voor Pasen en de start van het vaarseizoen is afgerond.
Meer uit Beveland
BIEZELINGE - In 1969 werden er nog kersen in een stalletje verkocht langs de Rijksweg 58 bij Biezelinge op een locatie die bekend staat als 'De Smokkelhoek'. Op de foto is zo'n verkooppunt uit die periode te zien.
1 uur geleden'S-HEER ARENDSKERKE - Zondagochtend liep het avontuur van Belgische vakantiegangers anders dan gepland. Hun caravan kwam los van de trekhaak terwijl ze over de A58 reden en belandde op het talud ter hoogte van de Postweg.
2 uur geledenGOES - Een satirisch filmpje van De Speld heeft onverwacht geleid tot een ministerieel bezoek aan Goes. VVD-minister van Economische Zaken Vincent Karremans, nummer vier op de kandidatenlijst van zijn partij, komt zondag 26 oktober naar de stad.
19 uur geledenKATS - Zaterdag 25 oktober valt er veel te zien in en rond de jachthaven van Kats. Vanaf 9.00 uur oefenen verschillende Zeeuwse hulpdiensten een grootschalig maritiem incident op de Oosterschelde. Toeschouwers kunnen van dichtbij zien hoe brandweer, politie, ambulancedienst, KNRM, Rijkswaterstaat en RAV Zeeland samenwerken bij een reddingsoperatie op het water.
1 dag geledenGOES - Inwoners van Zeeland hebben vanaf 1 november een pasje nodig om toegang te krijgen tot alle Zeeuwse milieustraten. Ieder huisadres krijgt één pasje, dat per post wordt toegestuurd. Volgens Paul Marinissen, directeur van de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD), verloopt de verspreiding goed. "Uiterlijk begin november moet iedereen de pas in huis hebben", zegt hij.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De gemeente Borsele verwacht 2026 af te sluiten met een klein overschot, maar in de jaren daarna lopen de cijfers terug naar een tekort. Dat blijkt uit de nieuwe programmabegroting 2026-2029, die het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad heeft aangeboden.
1 dag geledenGOES - Na 35 jaar vol inzet, groei en professionalisering neemt Atie Roovers afscheid van kinderopvang Kibeo. Ze begon bij een kleine peuterspeelzaal in Kloetinge en stond mede aan de wieg van de professionalisering en groei van het huidige Kibeo met 225 vestigingen. Roovers gaat met pensioen: "Ik heb het altijd met ontzettend veel plezier gedaan. Elk jaar bracht weer iets nieuws."
2 dagen geleden