Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renner Jakobsen pakt tweede zege in Ronde van Denemarken

Renner Jakobsen pakt tweede zege in Ronde van Denemarken

BAGSVAERD (ANP) - Fabio Jakobsen heeft zijn tweede overwinning in de Ronde van Denemarken behaald. De Nederlandse renner van Soudal Quick-Step sprintte na een rit over 178,4 kilometer van Kalundborg - Bagsværd naar de winst. Hij pakte woensdag ook de zege in de tweede etappe en was tweede in de openingsrit. Jakobsen troefde vrijdag in de vierde rit de Deen Mads Pedersen af.

In de vierde etappe gingen zes renners al vroeg in de aanval. Onder anderen de Belg Jules Hesters, onlangs nog actief bij de WK op de baan, en de Zwitser Simon Pellaud kregen een maximale voorsprong van anderhalve minuut. Toen het peloton begon aan de vier laatste lokale ronden, werd het gat met de vluchters snel gedicht. Twee kilometer voor de finish waren ze allemaal teruggepakt. Ramon Sinkeldam nam het initiatief in de sprint. De Nederlander bleef lang op kop, maar moest uiteindelijk buigen voor Jakobsen.

De 26-jarige Jakobsen verzekerde zich in Denemarken van zijn zevende overwinning van dit seizoen. Hij betrok zijn teamgenoten nadrukkelijk bij zijn succes. "Ik ben blij met mijn twee zeges deze week, maar die waren niet mogelijk geweest zonder de hulp van mijn teamgenoten. Ik wil ze bedanken voor het geweldige werk dat ze voor mij doen. Dit team geeft mij zoveel vertrouwen. Dat maakt het allemaal een stuk makkelijker in de finale."

Hij bezorgde zijn ploeg de veertigste zege van dit seizoen. "Dat ik voor mijn ploeg deze overwinning behaal, is de kers op de taart", aldus de sprinter, die na dit seizoen vertrekt bij zijn ploeg.

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

12 uur geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geëindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

13 uur geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

14 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

14 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

15 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

16 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

18 uur geleden