Renner Jakobsen pakt tweede zege in Ronde van Denemarken
BAGSVAERD (ANP) - Fabio Jakobsen heeft zijn tweede overwinning in de Ronde van Denemarken behaald. De Nederlandse renner van Soudal Quick-Step sprintte na een rit over 178,4 kilometer van Kalundborg - Bagsværd naar de winst. Hij pakte woensdag ook de zege in de tweede etappe en was tweede in de openingsrit. Jakobsen troefde vrijdag in de vierde rit de Deen Mads Pedersen af.
In de vierde etappe gingen zes renners al vroeg in de aanval. Onder anderen de Belg Jules Hesters, onlangs nog actief bij de WK op de baan, en de Zwitser Simon Pellaud kregen een maximale voorsprong van anderhalve minuut. Toen het peloton begon aan de vier laatste lokale ronden, werd het gat met de vluchters snel gedicht. Twee kilometer voor de finish waren ze allemaal teruggepakt. Ramon Sinkeldam nam het initiatief in de sprint. De Nederlander bleef lang op kop, maar moest uiteindelijk buigen voor Jakobsen.
De 26-jarige Jakobsen verzekerde zich in Denemarken van zijn zevende overwinning van dit seizoen. Hij betrok zijn teamgenoten nadrukkelijk bij zijn succes. "Ik ben blij met mijn twee zeges deze week, maar die waren niet mogelijk geweest zonder de hulp van mijn teamgenoten. Ik wil ze bedanken voor het geweldige werk dat ze voor mij doen. Dit team geeft mij zoveel vertrouwen. Dat maakt het allemaal een stuk makkelijker in de finale."
Hij bezorgde zijn ploeg de veertigste zege van dit seizoen. "Dat ik voor mijn ploeg deze overwinning behaal, is de kers op de taart", aldus de sprinter, die na dit seizoen vertrekt bij zijn ploeg.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
4 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
10 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
14 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden