Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi eindigde donderdag flink hoger op de Amsterdamse beurs en was daarmee een van de grootste stijgers. Beleggers reageerden op het nieuws dat Renewi voorlopig akkoord is met de overname door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Het aandeel schoot 42 procent omhoog.

Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later. Die overnamepoging strandde echter omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. Na een bericht van persbureau Bloomberg bevestigde Renewi akkoord te zijn met een nieuw bod van de Australiƫrs ter waarde van zo'n 841 miljoen euro. Macquarie biedt per aandeel 57 procent meer dan de slotkoers van woensdag.

De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 876,58 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 863,40 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen lieten plussen tot 0,9 procent zien.

Extra beperkingen

Chipbedrijven ASML en Besi stonden bovenaan de AEX en stegen tot 2,4 procent. Ingewijden zeiden tegen Bloomberg dat de Verenigde Staten extra beperkingen overwegen op te leggen voor de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen worden mogelijk volgende week aangekondigd, maar lijken minder streng te zijn dan gevreesd. De VS willen met exportbeperkingen voor geavanceerde chiptechnologie aan China voorkomen dat het land de nieuwste chips kan gebruiken voor militaire doeleinden.

Ook Ebusco nam een grote koerssprong en won ruim 18 procent. Eerder deze week verloor de noodlijdende elektrische bussenbouwer nog op het Damrak nadat het bedrijf Jan Piet Valk als interim-financieel directeur had aangesteld.

Kostenbesparing

Postkluisjesbedrijf InPost daalde 5,9 procent. Een van zijn belangrijkste klanten, e-commerceplatform Allegro, maakte bekend te gaan bezorgen met pakketbezorger DHL.

Just Eat Takeaway steeg 2 procent, nadat het een dag eerder zakte in de MidKap. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl maakte bekend op 27 december van de beurs in Londen te verdwijnen in de hoop kosten te besparen. Beleggers in Londen kunnen hun aandelen omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn.

De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0563 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 68,73 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 72,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

38 minuten geleden
Bonden dreigen met landelijke acties om bezuinigingsplannen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP geven het kabinet nog twee weken om de bezuinigingen in de sociale zekerheid van tafel te halen. "Mocht het kabinet ons niet tegemoetkomen, dan volgen vanaf 30 mei collectieve acties. Stakingen en werkonderbrekingen worden niet uitgesloten. Dit zal grote delen van Nederland raken", zeggen de voorzitters van de bonden in een gezamenlijke verklaring.

1 uur geleden
ACM: geen hogere winsten voor pomphouders door duurdere brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.

2 uur geleden
Moederbedrijf Nexperia wil procedure tegen Nederland beginnen

JIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.

2 uur geleden
AEX begint voorzichtig na afwijzing Iraans voorstel door Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.

2 uur geleden
Wereldhave ziet op laatste moment af van beoogd financieel topman

AMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.

3 uur geleden
Chinese inflatie stijgt door duurdere olie en vakantiereizen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.

4 uur geleden