Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi eindigde donderdag flink hoger op de Amsterdamse beurs en was daarmee een van de grootste stijgers. Beleggers reageerden op het nieuws dat Renewi voorlopig akkoord is met de overname door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Het aandeel schoot 42 procent omhoog.

Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later. Die overnamepoging strandde echter omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. Na een bericht van persbureau Bloomberg bevestigde Renewi akkoord te zijn met een nieuw bod van de Australiërs ter waarde van zo'n 841 miljoen euro. Macquarie biedt per aandeel 57 procent meer dan de slotkoers van woensdag.

De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 876,58 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 863,40 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen lieten plussen tot 0,9 procent zien.

Extra beperkingen

Chipbedrijven ASML en Besi stonden bovenaan de AEX en stegen tot 2,4 procent. Ingewijden zeiden tegen Bloomberg dat de Verenigde Staten extra beperkingen overwegen op te leggen voor de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen worden mogelijk volgende week aangekondigd, maar lijken minder streng te zijn dan gevreesd. De VS willen met exportbeperkingen voor geavanceerde chiptechnologie aan China voorkomen dat het land de nieuwste chips kan gebruiken voor militaire doeleinden.

Ook Ebusco nam een grote koerssprong en won ruim 18 procent. Eerder deze week verloor de noodlijdende elektrische bussenbouwer nog op het Damrak nadat het bedrijf Jan Piet Valk als interim-financieel directeur had aangesteld.

Kostenbesparing

Postkluisjesbedrijf InPost daalde 5,9 procent. Een van zijn belangrijkste klanten, e-commerceplatform Allegro, maakte bekend te gaan bezorgen met pakketbezorger DHL.

Just Eat Takeaway steeg 2 procent, nadat het een dag eerder zakte in de MidKap. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl maakte bekend op 27 december van de beurs in Londen te verdwijnen in de hoop kosten te besparen. Beleggers in Londen kunnen hun aandelen omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn.

De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0563 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 68,73 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 72,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

7 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

8 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

8 uur geleden
Slechte start voor autoverkoop, elektrische auto's kelderen

BUNNIK (ANP) - Autodealers zijn het nieuwe jaar slecht begonnen, met een flinke daling van de nieuwverkopen in januari. Volgens de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging rolden vorige maand maar 28.347 nieuwe auto's de Nederlandse showrooms uit, ruim 13 procent minder dan in januari vorig jaar. Het aantal volledig elektrische auto's kelderde zelfs met 35,4 procent.

12 uur geleden
Indonesië staat omstreden AI-chatbot Grok weer toe

JAKARTA (ANP/BLOOMBERG) - Indonesië staat de in opspraak geraakte chatbot Grok weer toe nadat het bedrijf van eigenaar Elon Musk heeft gezegd maatregelen te nemen om misbruik van de dienst tegen te gaan. Eerder werd de chatbot, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert, verboden in Indonesië.

13 uur geleden
FT: Ford sprak met Chinese concurrent Xiaomi over joint venture

DETROIT (ANP) - De Amerikaanse autofabrikant Ford heeft gesprekken gevoerd met zijn Chinese concurrent Xiaomi over het oprichten van een joint venture voor de productie van elektrische auto's in de Verenigde Staten. Dat meldt de Financial Times op basis van bronnen die bekend zijn met de zaak.

13 uur geleden
KLM hervat vluchten naar Tel Aviv en Dubai

SCHIPHOL (ANP) - KLM hervat maandag en dinsdag het vliegverkeer naar de Israëlische hoofdstad Tel Aviv, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend. Daarnaast worden vanaf zondag tot en met vrijdag de vluchten naar Dubai hervat, met een aangepast vliegschema.

14 uur geleden