Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi eindigde donderdag flink hoger op de Amsterdamse beurs en was daarmee een van de grootste stijgers. Beleggers reageerden op het nieuws dat Renewi voorlopig akkoord is met de overname door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Het aandeel schoot 42 procent omhoog.

Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later. Die overnamepoging strandde echter omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. Na een bericht van persbureau Bloomberg bevestigde Renewi akkoord te zijn met een nieuw bod van de Australiërs ter waarde van zo'n 841 miljoen euro. Macquarie biedt per aandeel 57 procent meer dan de slotkoers van woensdag.

De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 876,58 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 863,40 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen lieten plussen tot 0,9 procent zien.

Extra beperkingen

Chipbedrijven ASML en Besi stonden bovenaan de AEX en stegen tot 2,4 procent. Ingewijden zeiden tegen Bloomberg dat de Verenigde Staten extra beperkingen overwegen op te leggen voor de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen worden mogelijk volgende week aangekondigd, maar lijken minder streng te zijn dan gevreesd. De VS willen met exportbeperkingen voor geavanceerde chiptechnologie aan China voorkomen dat het land de nieuwste chips kan gebruiken voor militaire doeleinden.

Ook Ebusco nam een grote koerssprong en won ruim 18 procent. Eerder deze week verloor de noodlijdende elektrische bussenbouwer nog op het Damrak nadat het bedrijf Jan Piet Valk als interim-financieel directeur had aangesteld.

Kostenbesparing

Postkluisjesbedrijf InPost daalde 5,9 procent. Een van zijn belangrijkste klanten, e-commerceplatform Allegro, maakte bekend te gaan bezorgen met pakketbezorger DHL.

Just Eat Takeaway steeg 2 procent, nadat het een dag eerder zakte in de MidKap. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl maakte bekend op 27 december van de beurs in Londen te verdwijnen in de hoop kosten te besparen. Beleggers in Londen kunnen hun aandelen omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn.

De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0563 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 68,73 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 72,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

2 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

4 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

8 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

19 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden