Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

Renewi eindigt flink hoger op Damrak na gerucht over overname

AMSTERDAM (ANP) - Afvalverwerker Renewi eindigde donderdag flink hoger op de Amsterdamse beurs en was daarmee een van de grootste stijgers. Beleggers reageerden op het nieuws dat Renewi voorlopig akkoord is met de overname door het Australische beleggingsfonds Macquarie Asset Management. Het aandeel schoot 42 procent omhoog.

Macquarie deed in september vorig jaar al een bod op Renewi en verhoogde dit een maand later. Die overnamepoging strandde echter omdat het bestuur van Renewi de bieding afwees. Na een bericht van persbureau Bloomberg bevestigde Renewi akkoord te zijn met een nieuw bod van de Australiërs ter waarde van zo'n 841 miljoen euro. Macquarie biedt per aandeel 57 procent meer dan de slotkoers van woensdag.

De AEX-index sloot 0,2 procent hoger op 876,58 punten. De MidKap klom 0,1 procent tot 863,40 punten. De beurzen in Parijs, Frankfurt en Londen lieten plussen tot 0,9 procent zien.

Extra beperkingen

Chipbedrijven ASML en Besi stonden bovenaan de AEX en stegen tot 2,4 procent. Ingewijden zeiden tegen Bloomberg dat de Verenigde Staten extra beperkingen overwegen op te leggen voor de verkoop van halfgeleiderapparatuur en AI-geheugenchips aan China. De nieuwe maatregelen worden mogelijk volgende week aangekondigd, maar lijken minder streng te zijn dan gevreesd. De VS willen met exportbeperkingen voor geavanceerde chiptechnologie aan China voorkomen dat het land de nieuwste chips kan gebruiken voor militaire doeleinden.

Ook Ebusco nam een grote koerssprong en won ruim 18 procent. Eerder deze week verloor de noodlijdende elektrische bussenbouwer nog op het Damrak nadat het bedrijf Jan Piet Valk als interim-financieel directeur had aangesteld.

Kostenbesparing

Postkluisjesbedrijf InPost daalde 5,9 procent. Een van zijn belangrijkste klanten, e-commerceplatform Allegro, maakte bekend te gaan bezorgen met pakketbezorger DHL.

Just Eat Takeaway steeg 2 procent, nadat het een dag eerder zakte in de MidKap. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl maakte bekend op 27 december van de beurs in Londen te verdwijnen in de hoop kosten te besparen. Beleggers in Londen kunnen hun aandelen omzetten naar aandelen die in Amsterdam genoteerd zijn.

De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0563 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte een fractie meer op 68,73 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 72,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

TNO ontwikkelt technologie voor recycling zonnepanelen

DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiënt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.

9 minuten geleden
FNV: tientallen Gall & Gall-winkels dicht door stakingen

UTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.

11 minuten geleden
Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

9 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

10 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

13 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

13 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

15 uur geleden