
Renault gaat verkoopprijzen herzien na prijsverlagingen Tesla
PARIJS (ANP/RTR) - Renault gaat zijn prijsbeleid voor elektrische auto's wereldwijd herzien om ervoor te zorgen dat de Franse autofabrikant concurrerend blijft na een reeks van prijsverlagingen door de Amerikaanse rivaal Tesla. Dat zei Fabrice Cambolive, de baas van het automerk Renault, tijdens een persbijeenkomst naar aanleiding van de verkoopcijfers over het eerste kwartaal.
"We zullen per land en per markt analyseren welk niveau van concurrentievermogen we nodig hebben om in het spel te blijven", aldus Cambolive. Na verschillende prijsverlagingen in de Verenigde Staten, verlaagde Tesla afgelopen vrijdag de prijzen in Europa, waaronder op de Franse thuismarkt van Renault, evenals in Israël en Singapore. Ook breidde de Amerikaanse autobouwer de wereldwijde kortingsactie uit die in januari in China was begonnen.
De verkopen van het automerk Renault stegen in het eerste kwartaal met 9 procent. Dat wijst erop dat de strategie gericht op de productie en verkoop van de meest winstgevende modellen haar vruchten begint af te werpen na vier jaar van dalende inkomsten. De verkoopcijfers van de gehele Franse autogroep Renault, waar ook Dacia en Alpine deel van uitmaken, worden donderdag bekendgemaakt.
Herstel
Volgens Cambolive heeft het herstel zich ook in april voortgezet. Wel waarschuwde hij dat de prijsverlagingen van Tesla een wake-up call zijn voor concurrenten. Zo nam de verkoop van de elektrische Mégane van Renault in maart sterk toe, maar kost het model nu net zoveel als de Tesla Model 3. Na de prijsverlaging van vorige week bedraagt de startprijs van de Tesla Model 3 in Frankrijk 41.990 euro, tegen 42.000 euro voor de Mégane E-Tech.
Van de Mégane E-Tech werden in het eerste kwartaal 3570 stuks verkocht in Frankrijk, vergeleken met 3158 stuks van Tesla's Model 3. De Amerikaanse autofabrikant verkocht daarnaast ook 9364 van zijn duurdere SUV Model Y in het land.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - In het "meest ambitieuze scenario" kan de digitale euro in 2026 worden ingevoerd, "maar de inhoud is leidend". Dat zei demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) na afloop van de vergadering hierover met de EU-ministers van Financiën. Hoewel er vrijdag een compromis is bereikt, moet nog een aantal zaken worden uitgewerkt die voor Nederland essentieel zijn voordat het met de invoering ervan kan instemmen, zei de minister tegen het ANP.
23 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese tegenhanger Xi Jinping verliep "positief en constructief". Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua. Volgens Xinhua zei Xi tegen Trump dat de Amerikaans-Chinese betrekkingen "heel belangrijk" zijn en dat de Verenigde Staten "eenzijdige handelsbeperkingen" moeten voorkomen.
24 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse regering heeft besloten om een belang in de Duitse tak van TenneT te verkopen aan investeerders. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Demissionair minister van Financiën Eelco Heinen zou hebben geoordeeld dat dit een betere optie is dan een beursgang.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - FedEx behoorde vrijdag tot de winnaars bij opening van de beurzen in New York. De grote internationale pakketvervoerder boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Kostenbesparingen en sterke binnenlandse vraag hielpen de zwakkere internationale pakketvolumes te compenseren. Ook bevestigde het bedrijf de vooruitzichten voor het hele jaar. Eerder trok FedEx de jaarverwachtingen nog in door de onzekerheid rond de importheffingen van president Donald Trump.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De invoering van de digitale euro is een stap dichterbij gekomen, volgens Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Hij sprak na overleg met EU-ministers van Financiën op een persconferentie vrijdag van een "significante doorbraak". Mogelijk nemen de EU-regeringsleiders eind dit jaar een definitief besluit over de invoering ervan, zei de Eurocommissaris.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Carpetright is vrijdag failliet verklaard door de rechter. Dat heeft advocatenkantoor Okkerse & Schop Advocaten namens de curatoren bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf heeft 75 vestigingen in Nederland waar ongeveer 350 mensen werkten.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de import van Russisch vloeibaar gemaakt aardgas een jaar eerder stoppen. Aanvankelijk had Brussel 1 januari 2028 als uiterste datum gesteld om te stoppen met de import van al het Russische gas. De Commissie wil die deadline naar voren halen naar 1 januari 2027 voor lng, schrijft buitenlandchef Kaja Kallas op X. De versnelde importstop maakt deel uit van het negentiende sanctiepakket tegen Rusland.
3 uur geleden