Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relschopper betuigt spijt bij politierechter: heel dom van mezelf

Relschopper betuigt spijt bij politierechter: heel dom van mezelf

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammer Kevin B. (44), een van de verdachten van de rellen op de Coolsingel, zegt bij de politierechter dat hij zich heeft laten meeslepen door de relschoppers. Hij gooide op vrijdagavond 19 november stenen naar een ME-bus. De politierechter veroordeelde hem tot vijf maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Dat is gelijk aan eerdere straffen die zijn opgelegd. B. moet ook een schadevergoeding van 1000 euro betalen.

B. is herkend op opsporingsbeelden, die werden vertoond tijdens de zitting. Daarop was de Rotterdammer te zien met een Rotterdamse vlag op zijn rug. B. wilde vreedzaam demonstreren tegen de toenmalige 2G-plannen van het kabinet. "Mijn intentie was bij de menigte te gaan staan en saamhorigheid te tonen. Ik heb me laten meeslepen, terwijl het niet in mijn karakter zit", zei B. "Ik heb zulke stomme dingen gedaan. Ik denk dat het een vlaag van verstandsverbijstering is geweest. Ik vind het heel dom van mezelf. Ik heb er heel veel spijt van."

De officier van justitie eiste net als in drie eerdere zaken weer een celstraf van zes maanden, waarvan een maand voorwaardelijk. Alleen een gevangenisstraf vond ze passend "gezien de angstaanjagende situatie tegen de hulpverleners. Het is van groot belang dat hier hard wordt opgetreden".

Locatieverbod

Tijdens supersnelrechtzittingen zijn tot nu toe vier relschoppers veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Ook legde de rechter in vier gevallen een locatieverbod op. Ze mogen het komende jaar niet in het centrum van Rotterdam komen.

"De consequenties zijn hard, maar dat heeft u aan uzelf te danken", zei de politierechter in haar vonnis tegen B. "Het zijn ontzettend heftige rellen geweest die vragen om een stevige reactie. Wat ik aan deze rellen heel erg vind is het extreem gewelddadige karakter ervan. Het leek wel oorlog tegen de politie."

Onacceptabel

Tijdens de rellen is geschoten door de politie. "Politiemensen hebben doodsangsten uitgestaan. Dat er geschoten moest worden is ongekend. Politiemensen zijn belaagd op een onacceptabele manier", aldus de rechter.

Relschoppers die naast het gooien van stenen ook worden verdacht van het gooien van vuurwerk of het organiseren van de rellen, komen niet voor de politierechter. Zij verschijnen voor de meervoudige kamer, waarbij ze tegenover drie rechters komen te zitten.

Meer uit Binnenland

Asbest gevonden in woonwijk in Soesterberg

SOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.

6 uur geleden
PvdA'er Heinhuis: bruine kroeg is officieel immaterieel erfgoed

AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.

9 uur geleden
Lokale partijen willen meer steun van het kabinet voor veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.

11 uur geleden
Telegraaf verwijdert passage uit stuk na onderzoek Bellingcat

AMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.

11 uur geleden
Politie doorzoekt woningen verdachten explosie synagoge Rotterdam

TILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.

12 uur geleden
Regels voor bouwen moeten simpeler, klinkt in verkiezingsdebat

DEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.

12 uur geleden
Koning Willem-Alexander belt met staatshoofden in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.

13 uur geleden