Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relschopper betuigt spijt bij politierechter: heel dom van mezelf

Relschopper betuigt spijt bij politierechter: heel dom van mezelf

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammer Kevin B. (44), een van de verdachten van de rellen op de Coolsingel, zegt bij de politierechter dat hij zich heeft laten meeslepen door de relschoppers. Hij gooide op vrijdagavond 19 november stenen naar een ME-bus. De politierechter veroordeelde hem tot vijf maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Dat is gelijk aan eerdere straffen die zijn opgelegd. B. moet ook een schadevergoeding van 1000 euro betalen.

B. is herkend op opsporingsbeelden, die werden vertoond tijdens de zitting. Daarop was de Rotterdammer te zien met een Rotterdamse vlag op zijn rug. B. wilde vreedzaam demonstreren tegen de toenmalige 2G-plannen van het kabinet. "Mijn intentie was bij de menigte te gaan staan en saamhorigheid te tonen. Ik heb me laten meeslepen, terwijl het niet in mijn karakter zit", zei B. "Ik heb zulke stomme dingen gedaan. Ik denk dat het een vlaag van verstandsverbijstering is geweest. Ik vind het heel dom van mezelf. Ik heb er heel veel spijt van."

De officier van justitie eiste net als in drie eerdere zaken weer een celstraf van zes maanden, waarvan een maand voorwaardelijk. Alleen een gevangenisstraf vond ze passend "gezien de angstaanjagende situatie tegen de hulpverleners. Het is van groot belang dat hier hard wordt opgetreden".

Locatieverbod

Tijdens supersnelrechtzittingen zijn tot nu toe vier relschoppers veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Ook legde de rechter in vier gevallen een locatieverbod op. Ze mogen het komende jaar niet in het centrum van Rotterdam komen.

"De consequenties zijn hard, maar dat heeft u aan uzelf te danken", zei de politierechter in haar vonnis tegen B. "Het zijn ontzettend heftige rellen geweest die vragen om een stevige reactie. Wat ik aan deze rellen heel erg vind is het extreem gewelddadige karakter ervan. Het leek wel oorlog tegen de politie."

Onacceptabel

Tijdens de rellen is geschoten door de politie. "Politiemensen hebben doodsangsten uitgestaan. Dat er geschoten moest worden is ongekend. Politiemensen zijn belaagd op een onacceptabele manier", aldus de rechter.

Relschoppers die naast het gooien van stenen ook worden verdacht van het gooien van vuurwerk of het organiseren van de rellen, komen niet voor de politierechter. Zij verschijnen voor de meervoudige kamer, waarbij ze tegenover drie rechters komen te zitten.

Meer uit Binnenland

Jetten vindt Europa te vaak aan zijlijn staan in Midden-Oosten

NICOSIA (ANP) - Europa staat te veel aan de zijlijn bij de conflicten in het Midden-Oosten, zegt premier Rob Jetten voorafgaand aan de tweede dag van de informele EU-top op Cyprus. Later op de dag gaan de EU-leiders ook met onder meer leiders uit de golfregio, Libanon en Syrië in gesprek.

26 minuten geleden
Meer regio's naar hoogste waarschuwingsniveau voor natuurbranden

DEN HAAG (ANP) - Het aantal regio's waar natuurbranden kunnen ontstaan, neemt snel toe. In Flevoland, Gooi en Vechtstreek, Twente en Noord- en Oost-Gelderland geldt nu ook het hoogste waarschuwingsniveau door de aanhoudende droogte. Deze fase 2 is afgekondigd door de brandweer.

2 uur geleden
Militair VS opgepakt om weddenschap met voorkennis op val Maduro

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse militair van de speciale eenheden is donderdag opgepakt omdat hij zou hebben gewed op het vertrek van de Venezolaanse leider Nicolás Maduro, kort voordat diens gevangenneming bekend werd. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Justitie.

9 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter (14) in Blerick

MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.

16 uur geleden
Aantal grote storingen op het spoor loopt op

UTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.

19 uur geleden
Vitens heeft moeite om iedereen van drinkwater te voorzien

ZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.

19 uur geleden
Zorgen bij AIVD over toename geradicaliseerde jongeren

ZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.

20 uur geleden