Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Relschopper betuigt spijt bij politierechter: heel dom van mezelf

Relschopper betuigt spijt bij politierechter: heel dom van mezelf

ROTTERDAM (ANP) - Rotterdammer Kevin B. (44), een van de verdachten van de rellen op de Coolsingel, zegt bij de politierechter dat hij zich heeft laten meeslepen door de relschoppers. Hij gooide op vrijdagavond 19 november stenen naar een ME-bus. De politierechter veroordeelde hem tot vijf maanden cel, waarvan twee voorwaardelijk. Dat is gelijk aan eerdere straffen die zijn opgelegd. B. moet ook een schadevergoeding van 1000 euro betalen.

B. is herkend op opsporingsbeelden, die werden vertoond tijdens de zitting. Daarop was de Rotterdammer te zien met een Rotterdamse vlag op zijn rug. B. wilde vreedzaam demonstreren tegen de toenmalige 2G-plannen van het kabinet. "Mijn intentie was bij de menigte te gaan staan en saamhorigheid te tonen. Ik heb me laten meeslepen, terwijl het niet in mijn karakter zit", zei B. "Ik heb zulke stomme dingen gedaan. Ik denk dat het een vlaag van verstandsverbijstering is geweest. Ik vind het heel dom van mezelf. Ik heb er heel veel spijt van."

De officier van justitie eiste net als in drie eerdere zaken weer een celstraf van zes maanden, waarvan een maand voorwaardelijk. Alleen een gevangenisstraf vond ze passend "gezien de angstaanjagende situatie tegen de hulpverleners. Het is van groot belang dat hier hard wordt opgetreden".

Locatieverbod

Tijdens supersnelrechtzittingen zijn tot nu toe vier relschoppers veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden, waarvan twee voorwaardelijk. Ook legde de rechter in vier gevallen een locatieverbod op. Ze mogen het komende jaar niet in het centrum van Rotterdam komen.

"De consequenties zijn hard, maar dat heeft u aan uzelf te danken", zei de politierechter in haar vonnis tegen B. "Het zijn ontzettend heftige rellen geweest die vragen om een stevige reactie. Wat ik aan deze rellen heel erg vind is het extreem gewelddadige karakter ervan. Het leek wel oorlog tegen de politie."

Onacceptabel

Tijdens de rellen is geschoten door de politie. "Politiemensen hebben doodsangsten uitgestaan. Dat er geschoten moest worden is ongekend. Politiemensen zijn belaagd op een onacceptabele manier", aldus de rechter.

Relschoppers die naast het gooien van stenen ook worden verdacht van het gooien van vuurwerk of het organiseren van de rellen, komen niet voor de politierechter. Zij verschijnen voor de meervoudige kamer, waarbij ze tegenover drie rechters komen te zitten.

Meer uit Binnenland

26 aanhoudingen bij uit de hand gelopen asielprotest Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.

9 minuten geleden
Medische controle Nederlanders klaar, vertrekken om 14.30 uur

DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.

46 minuten geleden
Politie vindt 340.000 euro en wapens in slaapkamer Zutphenaar

ZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.

1 uur geleden
Evacuatie van opvarenden Hondius begonnen

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.

3 uur geleden
Opvarenden die naar Nederland gaan na Spanjaarden van Hondius af

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.

3 uur geleden
Spaanse gezondheidsautoriteiten aan boord gegaan van Hondius

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.

3 uur geleden
Spaans koningspaar volgt situatie Tenerife 'op de voet'

MADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.

5 uur geleden