Reizende tentoonstelling 70 jaar Molukkers op Stadhuisplein
VLISSINGEN - Afgelopen zaterdag is op het Stadhuisplein de reizende tentoonstelling ‘In 2 werelden. Molukkers in Nederland’ geopend door drie Walcherse burgemeesters Van den Tillaar, Bergmann en Van der Zwaag en Bob Latuheru namens de Stichting Samenwerking Vlissingen-Ambon. De interactieve tentoonstelling vertelt het verhaal van Molukkers in Nederland vanuit verschillende invalshoeken. Na Moordrecht is Vlissingen de tweede stad waar de tentoonstelling te zien is.
Het is dit jaar 70 jaar geleden dat een grote groep Molukkers via schepen over zee in Nederland aankwam. Ter gelegenheid van 70 jaar Molukse geschiedenis in Nederland is de ’Reizende Tentoonstelling: In 2 Werelden | Molukkers in Nederland vervaardigd. In samenspraak met de Stichting Samenwerking Vlissingen - Ambon heeft het college van Vlissingen besloten om deze tentoonstelling naar Vlissingen te halen. De gemeente Middelburg en Veere hebben zich bij dit initiatief aangesloten. Er is dus sprake van een tentoonstelling voor heel Walcheren. En zoals het er nu naar uit ziet, is het de enige locatie in Zeeland waar de tentoonstelling te zien is.
Zeecontainers
De interactieve tentoonstelling vertelt het verhaal van Molukkers in Nederland vanuit verschillende perspectieven en eert de generatie die in 1951 aankwam in Nederland. Het verhaal dient als inspiratie voor nieuwe generaties. En niet alleen Molukse generaties, maar ook voor andere bevolkingsgroepen die worstelen met hun plek in de Nederlandse samenleving. De tentoonstelling is een bijzondere belevenis, want de geschiedenis en het verhaal van de Molukkers wordt in zes zeecontainers verteld.
Activiteiten
Om de tentoonstelling ook een lokaal karakter te geven heeft de Stichting Samenwerking Vlissingen – Ambon in samenwerking met de Stichting Mae Uku en SV Jong Ambon activiteiten georganiseerd. Het zijn onder andere een tentoonstelling van een aantal families, talkshows en muziek. Deze activiteiten zijn op 8 en 9 oktober in het gebouw van Mae Uku in Oost-Souburg. De tentoonstelling is vier weken lang te bezichtigen op het Stadhuisplein in Vlissingen.
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - De politie heeft afgelopen nacht een 40-jarige Vlissinger aangehouden voor het bezit van een vuurwapen. Agenten wilden de man, die met hoge snelheid op een fatbike reed, controleren toen hij er vandoor ging. De man bleek later ook drugs en een mes bij zich te hebben.
1 uur geledenOOST-SOUBURG - Bij een mishandeling bij een woning aan de IJsselstraat is afgelopen nacht een man dusdanig toegetakeld dat hij gereanimeerd moest worden. De politie heeft één persoon aangehouden.
2 uur geledenVLISSINGEN - Een fietser is zaterdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de President Rooseveltlaan. Politie en ambulancedienst schoten te hulp. De oorzaak van het ongeluk was waarschijnlijk een voorrangsfout.
1 dag geledenVLISSINGEN - De politie heeft vrijdagavond een man en een vrouw aangehouden na een korte achtervolging door het centrum van Vlissingen. De achtervolging eindigde toen de auto tegen een grote steen botste en tot stilstand kwam. De bestuurster van de auto bleek onder invloed te zijn, en in de auto trof de politie drugs aan. Naast de bestuurster werd ook een omstander aangehouden. Deze man leek een bekende van de vrouw te zijn en bleek na controle ook een aanzienlijke hoeveelheid drugs bij zich te hebben.
1 dag geledenVLISSINGEN - Een sprookjesachtige reis door een haast verlaten vlakte. Over zoeken, dromen, jagen, dwalen en liefhebben. Dat zijn de ingrediënten van 'Niemand in het bijzonder', de nieuwe voorstelling van De Zeeuwse Komedie.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Op vrijdagavond 12 december verandert de binnenstad van Vlissingen in een groot, verlicht parcours vol muziek, sfeer en kerstbeleving. Tijdens de X-mas City Trail Vlissingen lopen honderden deelnemers een bijzondere route van circa vijf kilometer langs iconische locaties, waar licht, muziek en kleine verrassingen zorgen voor een onvergetelijke avond in winterse sfeer. De opbrengst gaat naar het goede doel: Zorgbeleving De Blauwe Vlinder.
2 dagen geledenVLISSINGEN - Van vrijdag 7 tot en met zondag 9 november vindt in en om de binnenstad 'Vlissingen Proeft' plaats.
3 dagen geleden