Reiswebsite Zoover betaalt alle coronavouchers terug
ROTTERDAM (ANP) - Reiswebsite Zoover heeft alle uitstaande coronavouchers terugbetaald aan klanten, meldt het bedrijf. Het gaat om vouchers die vakantiegangers vorig jaar kregen nadat hun pakketreizen werden geannuleerd vanwege de coronamaatregelen.
Om hoeveel vouchers het precies gaat kan Zoover niet zeggen, wel dat het enkele miljoenen euro's aan uitstaande vouchers betreft. De organisatie, die meer dan 15.000 vakanties aanbiedt, verklaart de relatief snelle terugbetaling door het niet vooraf inkopen van hun vakanties. Zoover zegt vluchten en hotels pas te reserveren als ze geboekt zijn. Ook hoeft de organisatie volgens de inkoopvoorwaarden pas een week voor aankomst de hotels te betalen. Bij het niet doorgaan van veel reizen hoefde Zoover de hotels niet meer te betalen, zegt het bedrijf.
Vluchten moeten wel vooraf betaald worden, maar de luchtvaartmaatschappijen zijn intussen ook met terugbetaling van geannuleerde tickets begonnen. Het deel dat nog niet is terugbetaald, schiet Zoover voor. Zoover heeft met de vliegmaatschappijen afgesproken dat nieuwe boekingen verrekend worden met openstaande bedragen.
De Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR) zei eerder te verwachten dat ruim een half miljoen mensen hun geld zullen terugeisen omdat niet-noodzakelijke reizen worden afgeraden en op vakantie gaan de komende maanden onzeker blijft. In totaal hebben Nederlandse reisorganisaties voor 600 miljoen euro aan coronavouchers bij reizigers uitstaan, aldus de SGR. Deze moeten een jaar na uitgifte worden terugbetaald als er niks mee is gedaan.
De overheid werkt daarnaast aan een fonds om reisorganisaties te helpen bij het terugbetalen van coronavouchers als zij geen geld in kas hebben.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
5 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
5 uur geleden