Reiswebsite Zoover betaalt alle coronavouchers terug
ROTTERDAM (ANP) - Reiswebsite Zoover heeft alle uitstaande coronavouchers terugbetaald aan klanten, meldt het bedrijf. Het gaat om vouchers die vakantiegangers vorig jaar kregen nadat hun pakketreizen werden geannuleerd vanwege de coronamaatregelen.
Om hoeveel vouchers het precies gaat kan Zoover niet zeggen, wel dat het enkele miljoenen euro's aan uitstaande vouchers betreft. De organisatie, die meer dan 15.000 vakanties aanbiedt, verklaart de relatief snelle terugbetaling door het niet vooraf inkopen van hun vakanties. Zoover zegt vluchten en hotels pas te reserveren als ze geboekt zijn. Ook hoeft de organisatie volgens de inkoopvoorwaarden pas een week voor aankomst de hotels te betalen. Bij het niet doorgaan van veel reizen hoefde Zoover de hotels niet meer te betalen, zegt het bedrijf.
Vluchten moeten wel vooraf betaald worden, maar de luchtvaartmaatschappijen zijn intussen ook met terugbetaling van geannuleerde tickets begonnen. Het deel dat nog niet is terugbetaald, schiet Zoover voor. Zoover heeft met de vliegmaatschappijen afgesproken dat nieuwe boekingen verrekend worden met openstaande bedragen.
De Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR) zei eerder te verwachten dat ruim een half miljoen mensen hun geld zullen terugeisen omdat niet-noodzakelijke reizen worden afgeraden en op vakantie gaan de komende maanden onzeker blijft. In totaal hebben Nederlandse reisorganisaties voor 600 miljoen euro aan coronavouchers bij reizigers uitstaan, aldus de SGR. Deze moeten een jaar na uitgifte worden terugbetaald als er niks mee is gedaan.
De overheid werkt daarnaast aan een fonds om reisorganisaties te helpen bij het terugbetalen van coronavouchers als zij geen geld in kas hebben.
Meer uit Financieel
HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.
5 uur geledenBRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiƫle concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.
7 uur geleden