Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisorganisatie Expedia schrapt 1500 banen

Reisorganisatie Expedia schrapt 1500 banen

SEATTLE (ANP) - Expedia Group, het bedrijf achter reiswebsites als Hotels.com en Trivago, gaat wereldwijd ongeveer 1500 banen schrappen. Dat komt overeen met 9 procent van het totale personeelsbestand. Daarmee wil het bedrijf de kosten drukken, marktaandeel winnen en de groei herstellen.

Eind vorig jaar had het Amerikaanse reisbedrijf meer dan 17.000 mensen in dienst, verspreid over vijftig landen. Ongeveer de helft heeft een technologische functie. Het bedrijf, een van de grootste onlinereisbureaus ter wereld, heeft ook een kantoor in Amsterdam. Maar het is onduidelijk wat de impact is van deze reorganisatie voor de werkgelegenheid daar.

Eerder deze maand rapporteerde Expedia tegenvallende resultaten en kwam de onderneming met zwakke vooruitzichten voor het huidige kwartaal. Reisorganisaties kampen met een afzwakkende groei van het aantal reizen nu de eerdere inhaalvraag uit de periode na corona bijna is verdwenen.

Meer uit Financieel

Starmer wil actie big tech tegen verspreiden naaktfoto's jongeren

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.

4 minuten geleden
Topman Frans Everts van Shell Nederland gaat TenneT leiden

ARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.

1 uur geleden
AWVN wil meer aandacht voor productiviteit in cao's

AMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.

1 uur geleden
ING geeft AI grotere rol bij beoordelen hypotheekaanvragen

AMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.

2 uur geleden
AEX-index zakt na escalatie oorlog Midden-Oosten, olie duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israƫl en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.

2 uur geleden
Partijen detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.

2 uur geleden
Staking van 16 uur bij FrieslandCampina in Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.

3 uur geleden