Reisadvies voor heel Israël op rood, veiligheidssituatie onzeker
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor heel Israël zondag aangepast naar de kleurcode rood. Dat betekent dat alle reizen naar het land worden afgeraden. "De veiligheidssituatie in Israël is onzeker en kan verder verslechteren", aldus het ministerie. "Wat uw situatie ook is, ga er niet naartoe. Nederlanders die op dit moment in Israël zijn, wordt aangeraden te vertrekken "als dat veilig kan".
Voor Nederlanders die het land nog niet uit kunnen, geldt dat zij een schuilkelder of een andere veilige plek moeten opzoeken als het luchtalarm afgaat. Verder stelt het ministerie dat het belangrijk is om het lokale nieuws te volgen en aanwijzingen van lokale autoriteiten op te volgen. Nederlanders in Israël kunnen zich online registreren, zodat bij de ambassade bekend is dat ze in het land zijn. Zij krijgen dan via e-mail of sms meldingen als het reisadvies verandert en extra informatie over de veiligheidssituatie.
Mensen die ondanks het negatieve reisadvies toch naar Israël afreizen, doen dat op eigen verantwoordelijkheid. "De Nederlandse ambassade kan u waarschijnlijk niet helpen als u in de problemen komt."
Iran voerde in de nacht van zaterdag op zondag een luchtaanval uit op Israël. Het merendeel van de raketten en drones werd onderschept, maar het ministerie sluit niet uit dat er meer aanvallen zullen volgen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.
14 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geleden