Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisadvies voor heel Israël op rood, veiligheidssituatie onzeker

Reisadvies voor heel Israël op rood, veiligheidssituatie onzeker

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor heel Israël zondag aangepast naar de kleurcode rood. Dat betekent dat alle reizen naar het land worden afgeraden. "De veiligheidssituatie in Israël is onzeker en kan verder verslechteren", aldus het ministerie. "Wat uw situatie ook is, ga er niet naartoe. Nederlanders die op dit moment in Israël zijn, wordt aangeraden te vertrekken "als dat veilig kan".

Voor Nederlanders die het land nog niet uit kunnen, geldt dat zij een schuilkelder of een andere veilige plek moeten opzoeken als het luchtalarm afgaat. Verder stelt het ministerie dat het belangrijk is om het lokale nieuws te volgen en aanwijzingen van lokale autoriteiten op te volgen. Nederlanders in Israël kunnen zich online registreren, zodat bij de ambassade bekend is dat ze in het land zijn. Zij krijgen dan via e-mail of sms meldingen als het reisadvies verandert en extra informatie over de veiligheidssituatie.

Mensen die ondanks het negatieve reisadvies toch naar Israël afreizen, doen dat op eigen verantwoordelijkheid. "De Nederlandse ambassade kan u waarschijnlijk niet helpen als u in de problemen komt."

Iran voerde in de nacht van zaterdag op zondag een luchtaanval uit op Israël. Het merendeel van de raketten en drones werd onderschept, maar het ministerie sluit niet uit dat er meer aanvallen zullen volgen.

Meer uit Binnenland

Vrouwenorganisaties willen nationaal plan tegen vrouwengeweld

DEN HAAG (ANP) - Vrouwenorganisaties WOMEN Inc., LINDA. en LINDA.meiden hebben een petitie voor een nationaal actieplan om geweld tegen vrouwen te stoppen aangeboden aan Tweede Kamerleden in Den Haag. De organisaties willen dat de politiek maatregelen neemt tegen dit structurele probleem, omdat vrouwen veilig moeten kunnen zijn in Nederland, schrijven ze. Ruim 33.000 mensen hebben de petitie ondertekend.

46 minuten geleden
Halsema: kennis nodig van Suriname om Amsterdam te begrijpen

AMSTERDAM (ANP) - "Amsterdam kun je niet begrijpen als je geen kennis hebt van Suriname", zei burgemeester Femke Halsema bij de officiële opening van het Suriname Museum in de hoofdstad. "Onze hele binnenstad getuigt van onze koloniale geschiedenis en de slavernij waar de stad Amsterdam en vele stadsbestuurders eeuwenlang verantwoordelijk voor waren."

47 minuten geleden
NOC*NSF: geld nodig om met name jongeren te laten sporten

ARNHEM (ANP) - Structurele financiële ondersteuning door het Rijk is nodig om de breedtesport in Nederland op peil te houden. Dat zei Marc van den Tweel, algemeen directeur NOC*NSF, tijdens de algemene ledenvergadering. Met name jongeren tussen de 13 en 18 jaar blijken de weg naar het sportveld steeds moeilijker te vinden.

1 uur geleden
CdK bespreekt mogelijke druk in azc-kwestie met raad Terneuzen

TERNEUZEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Zeeland Hugo de Jonge gaat in gesprek met de gemeenteraad van Terneuzen over signalen dat raadsleden onder druk zouden zijn gezet bij de besluitvorming over een asielzoekerscentrum (azc). Op aandringen van de gemeenteraad willen wethouders in de Zeeuwse gemeente geen vergunning meer voor het azc afgeven.

1 uur geleden
Celstraffen van acht jaar opgelegd in zaak Vlaardings pleegmeisje

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft celstraffen van acht jaar opgelegd aan de pleegouders voor onder meer het opsluiten van het Vlaardingse pleegmeisje. De rechtbank legt beiden geen tbs met dwangverpleging op, zoals het Openbaar Ministerie had geëist. Dit omdat het volgens de rechtbank niet waarschijnlijk is dat de man en vrouw ooit nog pleegkinderen krijgen. Daarmee is niet aan de voorwaarden van tbs voldaan. Wel komen ze na hun straf onder langdurig toezicht te staan.

2 uur geleden
AVROTROS schrapt Draadstaal en cultuurprogramma's als bezuiniging

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS stopt per 2027 vanwege bezuinigingen met een aantal populaire programma's, zoals Draadstaal, Opium op Oerol en het Zondagochtend Concert. Ook documentaireserie Close Up, Nu te zien! en Man en Kunst verdwijnen, maakte de omroep dinsdag bekend.

3 uur geleden
BNNVARA stopt als bezuiniging met onder meer Kassa en First Dates

HILVERSUM (ANP) - BNNVARA stopt vanwege de bezuinigingen op de publieke omroep in 2027 met een aantal populaire programma's, zoals Kassa, 3 op Reis, First Dates en Proefkonijnen. Ook het Nieuwjaarsconcert, Wortelboer en Van Rossem en Van Roosmalen & Groenteman stoppen, maakte de omroep dinsdag bekend.

3 uur geleden