Reisaanbieders zien run op reizen naar Formule 1-finale
DEN HAAG (ANP) - Duizenden Nederlanders reizen dit weekend af naar Abu Dhabi om Max Verstappen te zien racen in de ontknoping van het Formule 1-seizoen. Reisaanbieders zien een grote toeloop op pakketreizen naar de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten, maar zijn in de meeste gevallen al volgeboekt.
Het belooft zondag een bloedstollende race te worden op het Yas Marina Circuit. Verstappen zal daar met Lewis Hamilton uitvechten wie de nieuwe wereldkampioen wordt. De Nederlander van Red Bull en de Brit van Mercedes staan gelijk in de WK-stand. Afgelopen weekend moest Verstappen na een knotsgekke race in Saudi-Arabië genoegen nemen met een tweede plaats achter zijn titelrivaal.
Corendon brengt via dochtermaatschappij Stip Reizen 3500 Nederlanders naar Abu Dhabi en is daarmee volgeboekt. De F1-reizen waren volgens een woordvoerster vorige maand al helemaal uitverkocht. "Je hebt veel fans die er sowieso bij willen zijn, maar in de hele aanloop hiernaartoe is het alleen maar gegroeid."
Wachtlijst
Het afgelopen seizoen zag Corendon na ieder raceweekend een opleving in het aantal boekingen, maar na de laatste race is de belangstelling alleen nog maar groter geworden. De reisaanbieder houdt een wachtlijst aan, legt de woordvoerster uit, omdat een negatieve coronatest verplicht is om mee te mogen naar Abu Dhabi. Bij een positieve test komt er vaak weer een plekje vrij.
TUI gaat met zevenhonderd landgenoten naar de Verenigde Arabische Emiraten. Volgens een woordvoerster staat de telefoon sinds afgelopen weekend "roodgloeiend". "Heel veel mensen wilden op het laatste moment toch nog een kaartje krijgen. Maar het is vol. De enige kans voor hen is dat er nog mensen afvallen als zij positief testen." Ook bij TUI waren de reisarrangementen al een tijdje volgeboekt.
Pakketreizen vol
Ook bij Formule 1-reizenaanbieders Race Experience en Ticket Travel zitten alle pakketreizen vol. Race Experience brengt "enkele honderden" mensen naar Abu Dhabi, een medewerker van Ticket Travel kon nog geen aantallen geven.
"Begin september waren we al volgeboekt", zegt Race Experience over de race komende zondag. "De telefoon was de afgelopen dagen een kerstboom, die stond continu te knipperen." Ook voor de laatste races in Saudi-Arabië en Qatar kwamen er veel lastminuteboekingen bij. "De spanning neemt zichtbaar toe. Dit is een van de spannendste Formule 1-seizoenen van het afgelopen decennium."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
3 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
6 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
15 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
17 uur geleden