Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reisaanbieders verliezen hoger beroep rectificatie Consumentenbond

Reisaanbieders verliezen hoger beroep rectificatie Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond hoeft van het gerechtshof in Den Haag een publicatie over misleidende aanbiedingen van reisorganisaties niet aan te passen. Prijsvrij en D-Reizen hadden de Consumentenbond aangeklaagd omdat ze willen dat de organisatie het artikel rectificeert. Het gerechtshof gaf de Consumentenbond hierover ook gelijk in hoger beroep.

De zaak draait om een publicatie van de Consumentenbond afgelopen maart. Daarin stelde de organisatie dat reisaanbieders consumenten op grote schaal misleiden met aanbiedingen. Ruim acht van de tien reizen die de Consumentenbond bekeek, waren niet voor die aanbiedingsprijs te boeken. Bij D-Reizen en Prijsvrij zou geen van de vakanties beschikbaar zijn voor de prijs die in de advertentie stond.

De twee reisorganisaties waren het er niet mee eens en eisten een aanpassing van de publicatie en inzage in de onderzoeksgegevens. De rechtbank in Den Haag vond afgelopen mei dat de Consumentenbond de publicatie niet hoeft te rectificeren. Prijsvrij en D-Reizen gingen daarop in hoger beroep.

Blij

Directeur Sandra Molenaar van de Consumentenbond zegt in een reactie blij te zijn met de uitspraak. "Het hof bevestigt nogmaals dat ons onderzoek voldoet aan alle eisen van zorgvuldigheid. En dat we daarom mochten zeggen dat Prijsvrij en D-reizen klanten misleiden door hen opzettelijk te lokken met tarieven die ze niet waar kunnen maken." Ze benadrukt daarbij dat de Consumentenbond bedoeld is om dit soort zaken te melden.

"Jammer dat het hof heeft geoordeeld dat de uitlatingen niet de drempel van onrechtmatigheid halen. Terwijl de Consumentenbond toch behoorlijk hoog van de toren heeft geblazen door te stellen dat sprake zou zijn van 'lokkertjes' en 'grootschalige misleiding in de reisbranche'", zegt jurist Maarten van Os van Prijsvrij en D-Reizen. Hij stelt dat de prijzen volgens de Consumentenbond hoger zijn omdat de reisorganisaties de bijdragen voor onder meer het Calamiteitenfonds niet altijd mee hoeven te nemen in hun aanbiedingsprijzen. Of de kosten er zijn, hangt af van de touroperator die de reis uitvoert, aldus de jurist.

De Consumentenbond diende klachten in bij de Reclame Code Commissie over de reisaanbiedingen die misleidend zouden zijn. Prijsvrij en D-Reizen waren niet tevreden met het oordeel en zijn volgens Van Os in beroep gegaan. Later deze maand wordt dit beroep behandeld. De jurist zegt dat de reisorganisaties zich hier nu op richten.

Meer uit Financieel

EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

17 uur geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

18 uur geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

19 uur geleden
Vakantiegangers Thailand riskeren boete bij biertje in de middag

BANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.

19 uur geleden
Pfizer wint biedingsstrijd om obesitasmedicijnmaker Metsera

NEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.

20 uur geleden
Tesla vindt geen steun bij aandeelhouders voor investering in xAI

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.

20 uur geleden
Shein ontloopt blokkade in Frankrijk na verwijderen sekspoppen

PARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.

22 uur geleden