Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reinier van Dis over tekort bij brandweer: ‘De nood is hoog!’

Reinier van Dis over tekort bij brandweer: ‘De nood is hoog!’

THOLEN - Reinier van Dis heeft naast zijn ‘normale’ werkzaamheden als brandweerman gekozen voor een specialisme als duiker. Het werken als duiker is een bijzondere ervaring in een gezellig team. Ondanks dat je geen ervaring als brandweerman hoeft te hebben om je aan te melden, is er toch een groot tekort aan duikers.

“Bij het duikteam merken wij het tekort bij uitrukken. We kunnen dan niet weg door te weinig personeel. Dat is al best een aantal keer voorgekomen. De nood is hoog!”, vertelt Reinier. “Het duiken is een bijzonder specialisme, omdat het fysiek en mentaal veel van je vraagt. Ik vind dat je jezelf op een hele mooie manier kan onderscheiden binnen het brandweervak. Er zijn niet veel duikteams en duikers. Het soort incidenten waarbij je uitkomt zijn bijna altijd ernstig. Je misschien het verschil kan maken.” Uiteraard ga je als duiker niet onvoorbereid op pad. Na een opleidingstraject, is het van belang om geoefend te blijven: “Met het duikteam oefenen wij één keer in de anderhalve week.”

Reinier is behoorlijk enthousiast over zijn vak: “De brandweer is leuk door zijn diversiteit aan incidenten waarbij je uitkomt. De groepsvorming is heel erg mooi. Omdat je met elkaar soms nare dingen meemaakt krijg je een band. Het team is hecht maar er is ook altijd wel ruimte voor grappen en grollen.” Als mensen interesse hebben in de brandweer, kunnen zij zich gemakkelijk aanmelden: “Als er vragen zijn, mogen mensen altijd contact zoeken. Als zij interesse hebben, mogen zij een avondje meekijken bij een oefening. Er is heel veel ruimte om te proeven aan de sfeer.”

Meer uit Tholen

Nico (75) woont al zijn hele leven in een van de oudste boerderijen van Zeeland

SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.

3 uur geleden
Euterpe brengt jaarlijks kerstconcert in samenwerking met Polyhymnia

SINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.

9 uur geleden
Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

1 dag geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

1 dag geleden
Tholen knalt het jaar weer op traditionele wijze uit met carbidschieten

THOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.

2 dagen geleden
Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

2 dagen geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

2 dagen geleden