
Reijnders na lang en slopend seizoen weer klaar voor Oranje
ZEIST (ANP) - Tijjani Reijnders is na een lang en slopend seizoen weer klaar voor de volgende cyclus met het Nederlands elftal. "Ik heb vooral even goed rust genomen na het EK. Het belangrijkste was om even niets te doen en het hoofd leeg te maken. Daarna ben ik weer gaan trainen", aldus de middenvelder, die vorig seizoen tot 65 duels kwam, 50 voor AC Milan en 15 voor Oranje.
De zomer ging voor Reijnders snel voorbij. "Toen ik hier aankwam, had ik het gevoel mijn medespelers kortgeleden nog te hebben gezien. Elke keer als je hier komt, is het leuk en mooi om de jongens weer te zien. Ik heb zeker zin om weer wedstrijden voor het Nederlands elftal te spelen."
Reijnders bekeek tijdens zijn vakantie de EK-wedstrijden van Oranje terug. "Ik ben nagegaan hoe het was. Wat misschien beter kan bij een volgend eindtoernooi, mocht ik daarbij zijn", zei de oud-speler van AZ. "Als team hebben we een goede prestatie neergezet. Een halve finale is niet niks. We mochten zeker wel trots zijn. Natuurlijk wil je het EK winnen, dat is helaas niet gelukt. Dat is een mooi doel voor een volgend eindtoernooi."
Bondscoach Ronald Koeman riep routiniers Daley Blind, Georginio Wijnaldum, Memphis Depay en Marten de Roon niet meer op. In vergelijking met de EK-selectie zijn Jan Paul van Hecke, Nick Olij, Jurriën Timber, Jorrel Hato en Quinten Timber nieuw. Reijnders: "Er zijn weer nieuwe gezichten bij. Dat brengt weer een hoop nieuwe energie in het team. Dat heb ik ook wel gezien de afgelopen trainingen. Het niveau is goed, iedereen wil een goede indruk achterlaten. Nu is het aan ons om dat te vertalen tijdens de wedstrijden."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/DPA) - De 4-1-nederlaag tegen Zweden is hard aangekomen bij de Duitse ploeg. Niet eerder leed Duitsland op een EK voetbal voor vrouwen zo'n forse nederlaag als zaterdagavond in Zürich. Duitsland eindigde als tweede in groep C achter Zweden. "We gingen deze wedstrijd in met de ambitie om als eerste in de groep te eindigen", verzuchtte bondscoach Christian Wück in Zwitserland tegen persbureau DPA.
40 minuten geledenMIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
2 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
13 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
15 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
21 uur geleden