Rehobothschool vijfde Thoolse school met Verkeersveiligheidslabel
De Rehobothschool in Stavenisse is de vijfde school op het eiland Tholen die het Verkeersveiligheidslabel heeft gehaald. Tamara Bruijnzeel is de leerkracht die een en ander in goede banen heeft geleid. Volgens haar was het een vrij intensief traject, maar met het oog op de verkeersveiligheid is ze blij dat ‘haar’ school het label heeft behaald.
“Je hebt gewoon meer mogelijkheden om goede praktijklessen te geven als je dit programma volgt. Het is voor kinderen erg belangrijk om verschillende situaties te ervaren voordat je het in het echt verkeer tegenkomt. Natuurlijk leerden we de kleuters al hoe je veilig oversteekt en ook in de hogere klassen was er al aandacht voor. Maar hele drukke kruispunten met veel stoplichten die heb je hier in het dorp niet, maar daar kunnen de leerlingen later of elders wel mee te maken krijgen. Op het schoolplein konden we situaties nabootsen, zodat ze daar toch kennis mee maken. Hetzelfde geldt voor de dode hoek van vrachtverkeer en zwaar landbouwverkeer. Of de remwegdemo voor leerlingen van groep 6 en 7. Door het echt te laten zien, begrijpen de kinderen het veel beter dan wanneer je het in een boekje of op het digibord laat zien”, zegt Tamara.
“De ouders assisteren bij deze praktijklessen en natuurlijk besteden we er ook in de nieuwsbrief aandacht aan, zodat de gezinnen een en ander thuis ook kunnen bespreken. Dat is overigens ook een van de voorwaarden van het project van de ROVZ. We hebben er best veel tijd en energie in gestoken om het label te halen. Je moet er echt wel even mee bezig zijn als school, maar dat is het zeker waard. Ieder ongeluk in het verkeer minder is er eentje. We zijn er trots op dat wij het hebben. Daarmee doen we alles wat in onze macht ligt om de kinderen veilig op weg te sturen.”
Volgens Tamara is de omgeving van de school veilig. “Maar ik moet zeggen dat we wel erg blij zijn met de kiss and ride strook die we sinds kort hebben. Het scheelt veel in de parkeeroverlast voor de buurtbewoners. Maar ook qua veiligheid. Voorheen was het toch wel wat lastiger om aan deze drukke weg kinderen snel en veilig uit te laten stappen. Dat kan nu wel. “
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Wie bij de Kleine Muiterij langs de rand van Sint-Annaland stopt, waant zich even in een andere tijd. De kopgevel met het bouwjaar 1646 in rode steentjes gemetseld is voor menig Stallander een bekend gezicht. Maar welke verhalen er achter die bakstenen schuilgaan, blijven voor velen onbekend. Hier woont vrijgezel Nico Kodde (75), de derde en waarschijnlijk laatste generatie van zijn familie die nog boert op één van de oudste boerderijen van Zeeland.
8 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Muziekvereniging Euterpe verzorgt op zaterdag 20 december haar jaarlijkse kerstconcert in Haestinge in Sint-Maartensdijk. Dit jaar gebeurt dat in samenwerking met gospelkoor Polyhymnia.
14 uur geledenSINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.
1 dag geledenTHOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers.
1 dag geledenTHOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.
2 dagen geledenTHOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.
2 dagen geleden