Regulering onlinegokmarkt leidt tot toestroom nieuwe gokkers
DEN HAAG (ANP) - De regulering van de onlinemarkt voor gokken heeft geleid tot een toestroom van nieuwe gokkers, onder wie veel jongvolwassenen die extra risico lopen om door gokken in de problemen te raken. Dit concludeert het Wetenschappelijk Onderzoek- en Documentatiecentrum (WODC) na onderzoek. Een nieuwe wet had juist moeten zorgen dat gokkers naar verantwoorde, betrouwbare en controleerbare legale goksites werden geleid. De onderzoekers constateren echter dat de regelgeving op cruciale punten tekortschiet.
Zo worden spelers vaak onvoldoende geïnformeerd over de verslavingsrisico's en hun eigen gokgedrag. "Bij een verslavend product als gokken is die eigen verantwoordelijkheid te veel gevraagd van bepaalde groepen spelers, zoals jongvolwassenen. Ook werken beschermende maatregelen niet zoals beoogd", constateert het WODC.
Ongeveer zeven van de tien ondervraagde gokkers zegt daarmee begonnen te zijn nadat het mogelijk werd om bij vergunde aanbieders te gokken. "Vanwege de gebrekkige bescherming tegen gokverslaving is het aannemelijk dat een deel van de gokkers schade oploopt, zoals schulden, relatieproblemen of ander persoonlijk leed."
Staatssecretaris Teun Struycken (Justitie en Veiligheid) reageert later, en doet daarbij ook voorstellen om de regels voor online gokken te veranderen. Het WODC-onderzoek is daarbij "belangrijk en richtinggevend", schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
7 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ook in Drenthe hebben mensen met schade aan hun woning door de gaswinning in Groningen vaker last van stress en minder vertrouwen in de overheid. "De impact van de gaswinningsproblematiek stopt niet bij de provinciegrens van Groningen", stelt onderzoeksinstituut Nivel, dat samen met de Rijksuniversiteit Groningen onderzoek doet.
9 uur geleden