
Regisseur Roman Polanski vrijgesproken in smaadzaak
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse hof van beroep heeft filmmaker Roman Polanski vrijgesproken van smaad in een zaak die een Britse actrice tegen hem had aangespannen. Charlotte Lewis beschuldigde de regisseur van verkrachting, maar Polanski noemde dat eerder een "gruwelijke leugen". Het strafhof in Parijs oordeelde in mei dit jaar al dat er geen sprake was van laster door de Frans-Poolse filmmaker.
Woensdag oordeelde het Franse hof van beroep dat Polanski inderdaad geen misbruik had gemaakt van zijn vrijheid van meningsuiting door de beschuldiging van Lewis als een "gruwelijke leugen" te bestempelen. De 91-jarige regisseur hoeft de 57-jarige actrice daarom ook geen vergoeding te betalen, oordeelde het hof. De uitspraak in mei had overigens alleen betrekking op de aanklacht van smaad en niet op de beschuldiging van Lewis van verkrachting door Polanski.
De vermeende verkrachting waar Polanski in eerste instantie voor was aangeklaagd, zou in de jaren tachtig hebben plaatsgevonden toen Lewis nog een tiener was. De regisseur van films als The Pianist en Chinatown is in de loop der jaren door meerdere vrouwen beschuldigd van aanranding en verkrachting.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Het geduld van EU-defensiechefs raakt op. De politiek moet niet langer praten over een eventuele missie in Oekraïne of investeringen in defensie, maar besluiten nemen. Dat was de boodschap van de defensiechefs na afloop van een bijeenkomst in Brussel.
46 minuten geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stuurt een delegatie naar Istanbul voor directe gesprekken met Rusland. Eerder wilde de president nog persoonlijk gaan, maar omdat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin niet komt opdagen, ziet Zelensky daar ook vanaf.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft fors meer mensen geweigerd aan de grens nadat de controles daar waren opgevoerd. Het ging in de afgelopen zeven dagen om 739 mensen die het land wilden binnenkomen, meldt de nieuwe minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. Dat waren er een week eerder nog 511.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is begonnen aan het laatste onderdeel van de eerste grote internationale reis van zijn tweede ambtsperiode. Hij landde na bezoeken aan Saudi-Arabië en Qatar donderdagmiddag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/DPA) - Een nieuw wetsvoorstel van de Fidesz-partij in Hongarije is bedoeld om media, denktanks en mensenrechtenorganisaties het zwijgen op te leggen, vinden 62 organisaties die donderdag een open brief hebben gedeeld. Ze vinden het wetsvoorstel van de partij van premier Viktor Orbán een "autoritaire poging om aan de macht te blijven".
4 uur geledenANTALYA (ANP) - De NAVO "houdt nauw contact met Estland" over een incident met een Russisch gevechtsvliegtuig dat het Estse luchtruim zou hebben geschonden. Ze zorgen ervoor dat ze weten wat er precies is gebeurd, verzekert NAVO-topman Mark Rutte.
4 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - De Britse regering kijkt of het mogelijk is om zogenoemde terugkeerhubs voor migranten in te richten. Minister-president Keir Starmer zegt in gesprek te zijn met andere landen om te kijken of van daaruit mensen uitgezet kunnen worden die niet in het VK mogen blijven, omdat hun asielaanvraag is afgewezen.
5 uur geleden