Regionale voetbalbazen willen voorzitter Duitse bond Keller weg
POTSDAM (ANP) - Verreweg de meeste voorzitters van de regionale voetbalbonden in Duitsland willen dat voorzitter Fritz Keller van de Duitse voetbalbond opstapt. Keller ligt onder vuur omdat hij vice-voorzitter Rainer Koch had vergeleken met de beruchte nazi Roland Freisler, de voorzitter van de Volksrechtbank in het Derde Rijk die 2600 doodvonnissen velde.
Bij een stemming zegden 26 voorzitters het vertrouwen op in Keller, slechts 9 wilden dat hij aanblijft. De geplaagde voorzitter, die al door het stof ging voor zijn uitglijder en Koch zijn excuses heeft aangeboden, heeft eerder te kennen gegeven dat hij niet zal aftreden.
Binnen de Duitse voetbalbond is al geruime tijd een machtsstrijd gaande tussen Keller en algemeen secretaris Friedrich Curtius. De regionale voetbalbazen zegden ook in meerderheid het vertrouwen op in Curtius. Koch en penningmeester Stephan Osnabrügge daarentegen kregen wel steun vanuit de regio.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
4 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
11 uur geleden