Regeringen in Spanje, Italië en Engeland tegen Super League
ROME (ANP) - De regeringen in Spanje, Italië en Engeland zien niets in de plannen voor een Super League in het Europese topvoetbal. De twaalf betrokken clubs, zes uit Engeland, drie uit Italië en drie uit Spanje, hoeven daarom in eigen land op geen enkele steun te rekenen voor hun revolutionaire competitie, die mogelijk al dit jaar van start moet gaan met in totaal twintig clubs.
"We volgen het debat rond dit project op de voet", zei de Italiaanse premier Mario Draghi, zelf fan van AS Roma. "De regering ondersteunt krachtig de standpunten van de Italiaanse en Europese voetbalautoriteiten om de nationale competities, de waarden en de sociale functie van sport te behouden."
De minister van sport in Spanje hield maandag spoedberaad met kopstukken van de Spaanse voetbalbond, La Liga en de drie betrokken clubs Real Madrid, FC Barcelona en Atlético Madrid. "We ondersteunen de Super League niet", liet de regering na afloop weten. Het kabinet voegde er nog wel aan toe dat de voorzitters van de drie clubs open leken te staan voor een dialoog over de heikele kwestie.
Eerder veroordeelde de Britse premier Boris Johnson de plannen voor een Super League scherp. "Dit raakt het nationale voetbal in het hart. De betrokken clubs moeten verantwoording afleggen aan hun fans en de hele voetbalgemeenschap voordat ze verdere stappen nemen. De plannen voor een Europese Super League zijn heel schadelijk en wij steunen de voetbalautoriteiten bij het nemen van actie."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
29 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
4 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
6 uur geleden