Regeringen in Spanje, Italië en Engeland tegen Super League
ROME (ANP) - De regeringen in Spanje, Italië en Engeland zien niets in de plannen voor een Super League in het Europese topvoetbal. De twaalf betrokken clubs, zes uit Engeland, drie uit Italië en drie uit Spanje, hoeven daarom in eigen land op geen enkele steun te rekenen voor hun revolutionaire competitie, die mogelijk al dit jaar van start moet gaan met in totaal twintig clubs.
"We volgen het debat rond dit project op de voet", zei de Italiaanse premier Mario Draghi, zelf fan van AS Roma. "De regering ondersteunt krachtig de standpunten van de Italiaanse en Europese voetbalautoriteiten om de nationale competities, de waarden en de sociale functie van sport te behouden."
De minister van sport in Spanje hield maandag spoedberaad met kopstukken van de Spaanse voetbalbond, La Liga en de drie betrokken clubs Real Madrid, FC Barcelona en Atlético Madrid. "We ondersteunen de Super League niet", liet de regering na afloop weten. Het kabinet voegde er nog wel aan toe dat de voorzitters van de drie clubs open leken te staan voor een dialoog over de heikele kwestie.
Eerder veroordeelde de Britse premier Boris Johnson de plannen voor een Super League scherp. "Dit raakt het nationale voetbal in het hart. De betrokken clubs moeten verantwoording afleggen aan hun fans en de hele voetbalgemeenschap voordat ze verdere stappen nemen. De plannen voor een Europese Super League zijn heel schadelijk en wij steunen de voetbalautoriteiten bij het nemen van actie."
Meer uit Voetbal
TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
15 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
55 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
13 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
14 uur geleden