
Regering VS koopt 100 miljoen extra doses Moderna-vaccin
WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Verenigde Staten heeft besloten om 100 miljoen extra doses van het coronavaccin in ontwikkeling van Moderna in te kopen, heeft het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt.
De Amerikaanse regering maakt daarmee gebruik van een optie om als eerste vaccins te bespreken bij Moderna. De VS hadden al eerder besloten om 100 miljoen vaccins van Moderna in te kopen. Met het totaal van 200 miljoen doses kunnen 100 miljoen mensen worden ingeënt, aangezien het Moderna-vaccin tweemaal moet worden toegediend.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Europese leiders hebben de nationalistische Poolse politicus Karol Nawrocki gefeliciteerd met het winnen van de presidentsverkiezingen. De Hongaarse premier Viktor Orbán zei op X dat het ongelooflijk spannend was geweest en sprak over een "fantastische overwinning". Hij zei ernaar uit te kijken met Nawrocki te gaan samenwerken.
16 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - Een Oekraïense delegatie is aangekomen in Istanbul, meldt het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken. In de Turkse metropool staat maandagmiddag nieuw overleg gepland met vertegenwoordigers van de Russische regering.
35 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Bij de eerste rechtersverkiezingen in Mexico heeft ongeveer 13 procent van de stemgerechtigden gestemd. Door recente hervormingen is Mexico het enige land ter wereld waar alle rechters via een volksstemming aan hun positie komen.
57 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische regering heeft geschokt gereageerd op de aanval op actievoerders in de Amerikaanse staat Colorado. Minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar sprak over een antisemitische terreuraanslag. "Dit is puur antisemitisme, aangewakkerd door de bloedsmaad die wordt verspreid in de media", schreef hij zonder in detail te treden.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/AFP) - De nationalist en euroscepticus Karol Nawrocki heeft de Poolse presidentsverkiezingen gewonnen. Dit meldde de kiescommissie maandag op haar website. Nawrocki won met 50,89 procent van de stemmen. Rafal Trzaskowski, de pro-Europese burgemeester van Warschau, behaalde 49,11 procent van de stemmen.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Volgens een tweede peiling van Ipsos voor TVP, TVN en Polsat heeft Karol Nawrocki 51 procent van de stemmen behaald in de Poolse presidentsverkiezingen. De liberale burgemeester van Warschau, Rafal Trzaskowski, eindigt als tweede met 49 procent, blijkt uit deze peiling.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De politieke partijen die de regering van Suriname willen vormen, hebben zondagavond bekendgemaakt hoe de posities verdeeld zijn. De Nationale Democratische Partij (NDP) levert naast president Jennifer Simons ook de parlementsvoorzitter en zes van de zeventien ministers, waaronder die van Financiën en Planning en Buitenlandse Zaken. De zes voorzitters plaatsten onder gejuich van honderden aanhangers hun handtekening onder het regeerakkoord.
5 uur geleden