Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering Trump houdt vast aan 1 februari voor importtarieven

Regering Trump houdt vast aan 1 februari voor importtarieven

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan de invoerdatum van 1 februari voor importheffingen op producten uit Canada, Mexico en China. Dit heeft de perschef van het Witte Huis, Karoline Leavitt, vrijdag gezegd tijdens een persconferentie. Daarbij meldde ze dat de invoertarieven zaterdag, over ongeveer 24 uur, openbaar worden gemaakt.

Daarmee reageerde ze op een bericht van persbureau Reuters eerder op de dag. Volgens ingewijden zouden de importheffingen naar verwachting pas op 1 maart ingaan, in plaats van aanstaande zaterdag. "De berichten zijn onjuist. Ik was net met de president in de Oval Office en ik kan bevestigen dat de deadline van 1 februari die president Trump heeft ingesteld van kracht blijft", zei Leavitt.

Volgens haar gaat Trump zaterdag invoerheffingen van 25 procent opleggen op producten uit Canada en Mexico en 10 procent op producten uit China, "voor de illegale fentanyl die ze hebben verkregen en waarvan ze de verspreiding in ons land hebben toegestaan, wat tienduizenden Amerikanen het leven heeft gekost". Met het opleggen van de invoertarieven zou Trump zijn "beloften nakomen".

Vrijstellingen

Zaterdag wordt mogelijk ook bekend of bepaalde producten zijn uitgezonderd van de importtarieven en welke. De bronnen van Reuters hebben gezegd dat bij de aankondiging een procedure zou komen waarmee landen vrijstellingen kunnen aanvragen voor bepaalde producten.

Trump heeft ook gedreigd met importheffingen tot 20 procent voor producten uit andere delen van de wereld, waaronder de Europese Unie. Het is nog niet duidelijk of en wanneer Trump die in zou willen voeren.

Kort na de verklaring van de perschef ging de dollarkoers omhoog, met name ten opzichte van de Mexicaanse peso en de Canadese dollar, die volgens Reuters waren gestegen na zijn eerdere bericht. De euro zakte ook en werd 1,0374 dollar waard. Op de aandelenbeurzen in New York waren minnen te zien na de verklaring. Zo daalde de Dow-Jonesindex vrijdag 0,8 procent.

Meer uit Financieel

Action koopt voordeliger in China door handelsoorlog

ZWAAGDIJK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse importheffingen hebben Chinese leveranciers ertoe aangezet betere deals aan te bieden aan Europese retailers, merkt de eigenaar van discountketen Action. Volgens topman Simon Borrows van het Britse moederconcern 3i hebben de handelsspanningen Europa tot een nog belangrijkere markt gemaakt voor Chinese fabrikanten.

10 minuten geleden
Foot Locker fors omhoog op Wall Street na overnamebod

NEW YORK (ANP) - Foot Locker schoot donderdag zo'n 83 procent omhoog op de aandelenbeurzen in New York. De sportschoenenketen, die in Nederland ook tientallen winkels heeft, wordt overgenomen door branchegenoot Dick's Sporting Goods (min 12,4 procent). Dick's, dat zo'n 800 grote sportwinkels in Amerikaanse voorsteden heeft, betaalt omgerekend 2,1 miljard euro voor Foot Locker. Beide sportketens hebben last van de handelsoorlog van president Donald Trump. Veel van de producten die ze verkopen van merken als Adidas en Nike worden in China en Vietnam gemaakt.

29 minuten geleden
Stormloop van Nederlanders op huizen net over de Belgische grens

BRASSCHAAT (ANP) - Belgische makelaars zien de laatste maanden een flinke toename van Nederlandse woningzoekenden die net over de grens op zoek zijn naar een huur- of koopwoning. "Huurders vanwege de krapte op de Nederlandse huurmarkt. Kopers omwille van het prijsverschil", zegt makelaar Stijn Adams van de Belgische makelaarsorganisatie De Boer & Partners. Deze organisatie is met zestien kantoren een van de grotere spelers op de Belgische vastgoedmarkt.

59 minuten geleden
Amerikaanse winkelverkopen stijgen nauwelijks nog

WASHINGTON (ANP/RTR) - De winkelverkopen in de Verenigde Staten zijn afgelopen maand nauwelijks gestegen, wat erop wijst dat consumenten hun uitgaven hebben teruggeschroefd vanwege zorgen over stijgende prijzen als gevolg van invoerheffingen. De waarde van de detailhandelsverkopen, niet gecorrigeerd voor inflatie, steeg met 0,1 procent na een stijging van 1,7 procent in maart, zo bleek donderdag uit gegevens van het Amerikaanse ministerie van Handel.

1 uur geleden
Celstraf voor oud-directeur Easy Life om faillissementsfraude

DEN BOSCH (ANP) - De voor beleggingsfraude veroordeelde oud-directeur van Easy Life moet nu ook de cel in voor faillissementsfraude. John W. ging in 2008 failliet nadat aan het licht was gekomen dat hij deelnemers aan zijn beleggingsfonds voor tientallen miljoenen euro's had benadeeld. Desondanks hield hij er na zijn persoonlijke bankroet een luxueus leven op na door geld verborgen te houden voor de curator. Daarvoor moet hij nu vier jaar de cel in, besliste de rechtbank in Den Bosch donderdag.

1 uur geleden
Moederbedrijf Mora en Van Dobben wil helft fabrieken sluiten

TILBURG (ANP) - Snackfabrikant Van Geloven, bekend van merken als Mora en Van Dobben, is van plan om de helft van zijn productielocaties in Nederland en België te sluiten. De ingreep heeft gevolgen voor 142 medewerkers, van wie 67 in Nederland, meldt het bedrijf. Met de plannen hoopt het concern de continuïteit van het bedrijf te borgen en verder te groeien in Nederland, België en daarbuiten.

2 uur geleden
ACM: overstappen energiecontract loont door dalende gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Consumenten kunnen profiteren van de dalende gasprijs door over te stappen naar een beter energiecontract, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Ondanks goedkoper gas constateert de markttoezichthouder namelijk dat de tarieven van verschillende leveranciers flink hoger zijn dan die van vergelijkbare contracten bij andere leveranciers.

3 uur geleden