Regering Suriname wil strengere maatregelen tegen coronavirus
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering wil een speciale "uitzonderingswet" invoeren om verspreiding van het nieuwe coronavirus te beperken. Als deze spoedwet wordt aangenomen, kan de overheid de noodtoestand afkondigen. Volgens de lokale media Starnieuws en De Ware Tijd neemt het parlement de wet nog deze week in behandeling.
Bij acht mensen in Suriname is het longvirus vastgesteld. "Als het niet lukt de verspreiding in toom te houden, dan zullen de volksgezondheid, veiligheid en economie van Suriname ernstig in gevaar komen. Daarom is het noodzakelijk buitengewone maatregelen te treffen", staat in de tekst van de conceptwet.
Suriname nam na de eerste positieve test direct strenge maatregelen. Het luchtruim werd gesloten en er werd een avondklok ingesteld. De regering denkt dat er strengere maatregelen nodig zijn om het virus tegen te houden. De regering is bang dat meer besmettingen rampzalig zijn voor het land. Ziekenhuizen en andere gezondheidsinstellingen zijn niet klaar voor een groot aantal patiënten, zo staat in de conceptwet.
Meer uit Buitenland
STUTTGART (ANP) - Twee Duitse mannen die zondag naar paaseieren aan het zoeken waren, stuitten op een flacon met de opdruk 'Polonium 210'. Dat is een zeer radioactieve stof.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft het Israëlische leger alle gebieden ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon omgevormd tot een "operationele zone", naar eigen zeggen om Hezbollah te bestrijden. Israël voert in Zuid-Libanon een grondoffensief uit dat het almaar uitbreidt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
12 uur geleden