Regering Suriname wil strengere maatregelen tegen coronavirus
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering wil een speciale "uitzonderingswet" invoeren om verspreiding van het nieuwe coronavirus te beperken. Als deze spoedwet wordt aangenomen, kan de overheid de noodtoestand afkondigen. Volgens de lokale media Starnieuws en De Ware Tijd neemt het parlement de wet nog deze week in behandeling.
Bij acht mensen in Suriname is het longvirus vastgesteld. "Als het niet lukt de verspreiding in toom te houden, dan zullen de volksgezondheid, veiligheid en economie van Suriname ernstig in gevaar komen. Daarom is het noodzakelijk buitengewone maatregelen te treffen", staat in de tekst van de conceptwet.
Suriname nam na de eerste positieve test direct strenge maatregelen. Het luchtruim werd gesloten en er werd een avondklok ingesteld. De regering denkt dat er strengere maatregelen nodig zijn om het virus tegen te houden. De regering is bang dat meer besmettingen rampzalig zijn voor het land. Ziekenhuizen en andere gezondheidsinstellingen zijn niet klaar voor een groot aantal patiënten, zo staat in de conceptwet.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
8 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
9 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
10 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
11 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
12 uur geleden