Regering Suriname wil strengere maatregelen tegen coronavirus
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering wil een speciale "uitzonderingswet" invoeren om verspreiding van het nieuwe coronavirus te beperken. Als deze spoedwet wordt aangenomen, kan de overheid de noodtoestand afkondigen. Volgens de lokale media Starnieuws en De Ware Tijd neemt het parlement de wet nog deze week in behandeling.
Bij acht mensen in Suriname is het longvirus vastgesteld. "Als het niet lukt de verspreiding in toom te houden, dan zullen de volksgezondheid, veiligheid en economie van Suriname ernstig in gevaar komen. Daarom is het noodzakelijk buitengewone maatregelen te treffen", staat in de tekst van de conceptwet.
Suriname nam na de eerste positieve test direct strenge maatregelen. Het luchtruim werd gesloten en er werd een avondklok ingesteld. De regering denkt dat er strengere maatregelen nodig zijn om het virus tegen te houden. De regering is bang dat meer besmettingen rampzalig zijn voor het land. Ziekenhuizen en andere gezondheidsinstellingen zijn niet klaar voor een groot aantal patiënten, zo staat in de conceptwet.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
16 minuten geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."
18 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.
1 uur geleden