Regering Roemenië na drie maanden naar huis gestuurd
BOEKAREST (ANP) - Het Roemeense parlement heeft de regering van premier Ludovic Orban na drie maanden ten val gebracht. Een motie van wantrouwen kreeg de steun van 261 van de 465 parlementariërs. "Het parlement heeft de regering met grote meerderheid weggestemd", zei de leider van oppositiepartij Sociaal-Democraten.
De motie van wantrouwen volgde op een voorstel van de regering om de manier te veranderen waarop burgemeesters worden gekozen. Sommige waarnemers vermoeden volgens lokale media dat de regering zelf aanstuurde op een nederlaag.
De stemming brengt vervroegde verkiezingen dichterbij. Orban, die aan het hoofd stond van een minderheidsregering, staat er goed voor in de peilingen. De premier voorspelde voor de vertrouwensstemming al dat zijn regering "op haar pootjes terecht zal komen".
De regering is nu demissionair en heeft daardoor minder bevoegdheden. President Klaus Iohannis moet een nieuwe premier naar voren schuiven. Hij kiest naar verwachting weer voor zijn bondgenoot Orban. Om vervroegd verkiezingen te kunnen houden, moet het parlement nog twee regeringen afwijzen.
Meer uit Buitenland
MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.
4 uur geleden