Regering Israël krijgt crisisbevoegdheden tegen coronavirus
TEL AVIV (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische regering heeft groen licht gekregen om zonder toestemming van het parlement noodmaatregelen te nemen om het coronavirus te bestrijden. Parlementariërs hoeven die pas naderhand goed te keuren. Dat moet binnen zeven dagen gebeuren.
De maatregel kreeg de steun van 29 van de 120 leden van de Knesset, het Israëlische parlement. 24 waren tegen en de rest was afwezig. Oppositielid Mickey Levi van de partij Yesh Atid noemde het besluit "waanzin" en sprak volgens lokale media over Noord-Koreaanse toestanden.
Voorstanders zeggen dat Israël een zware periode doormaakt waarin snel beslissingen genomen moeten worden. De speciale bevoegdheden van de regering blijven een maand van kracht.
Dagelijks honderden besmettingen
In Israël hebben ruim 31.000 mensen positief getest op het coronavirus. Er komen dagelijks honderden nieuwe besmettingen bij, veel meer dan eerder dit jaar. De autoriteiten nemen daarom nieuwe maatregelen om verdere verspreiding tegen te gaan.
Zo legt de overheid het maximale aantal mensen aan banden in onder meer restaurants, bussen en gebedshuizen. Ook moeten zwembaden, cafés, nachtclubs en andere zaken de deuren weer sluiten.
Kritiek
Er klinkt ook kritiek op de aanpak van de regering. Een topfunctionaris bij het ministerie van Volksgezondheid diende dinsdag haar ontslag in. Siegal Sadetzki klaagde dat de regering "ondanks talloze lange discussies en expliciete waarschuwingen" pas maandag weer ingreep.
Israël nam eerder dit jaar strenge maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Epidemioloog Sadetzki vindt dat de economie daarna te snel weer is heropend. Daardoor zouden eerdere successen weer teniet zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/REUTERS) - Oekraïne heeft donderdag de Zuid-Russische stad Volgograd aangevallen met drones. Daarbij ontstond brand in een industriegebied en kwam minstens één man om het leven, meldt de gouverneur van de regio.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De woensdag overleden Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan krijgt geen staatsbegrafenis of begrafenis met staatseer. Dat heeft hij zelf uitdrukkelijk verzocht, meldt onder andere nieuwssite Waterkant.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De heftigheid van orkaan Melissa, die vorige week een spoor van verwoesting trok door het Caribisch gebied, was voor een deel te wijten aan klimaatverandering. Die conclusie trekken klimaatwetenschappers in een snelle analyse. Uit modelberekeningen constateren ze dat de extreme regenval 16 procent intenser was en de windsnelheden 7 procent hoger lagen dan zonder opwarming van de aarde het geval zou zijn geweest.
1 uur geledenHANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.
3 uur geledenLOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.
8 uur geledenBRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.
11 uur geleden