Regering Israël krijgt crisisbevoegdheden tegen coronavirus
TEL AVIV (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische regering heeft groen licht gekregen om zonder toestemming van het parlement noodmaatregelen te nemen om het coronavirus te bestrijden. Parlementariërs hoeven die pas naderhand goed te keuren. Dat moet binnen zeven dagen gebeuren.
De maatregel kreeg de steun van 29 van de 120 leden van de Knesset, het Israëlische parlement. 24 waren tegen en de rest was afwezig. Oppositielid Mickey Levi van de partij Yesh Atid noemde het besluit "waanzin" en sprak volgens lokale media over Noord-Koreaanse toestanden.
Voorstanders zeggen dat Israël een zware periode doormaakt waarin snel beslissingen genomen moeten worden. De speciale bevoegdheden van de regering blijven een maand van kracht.
Dagelijks honderden besmettingen
In Israël hebben ruim 31.000 mensen positief getest op het coronavirus. Er komen dagelijks honderden nieuwe besmettingen bij, veel meer dan eerder dit jaar. De autoriteiten nemen daarom nieuwe maatregelen om verdere verspreiding tegen te gaan.
Zo legt de overheid het maximale aantal mensen aan banden in onder meer restaurants, bussen en gebedshuizen. Ook moeten zwembaden, cafés, nachtclubs en andere zaken de deuren weer sluiten.
Kritiek
Er klinkt ook kritiek op de aanpak van de regering. Een topfunctionaris bij het ministerie van Volksgezondheid diende dinsdag haar ontslag in. Siegal Sadetzki klaagde dat de regering "ondanks talloze lange discussies en expliciete waarschuwingen" pas maandag weer ingreep.
Israël nam eerder dit jaar strenge maatregelen om verspreiding van het virus tegen te gaan. Epidemioloog Sadetzki vindt dat de economie daarna te snel weer is heropend. Daardoor zouden eerdere successen weer teniet zijn gedaan.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.
3 uur geledenRAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische opmars in Oekraïne versnelde vorige maand. Dat concludeert persbureau AFP op basis van gegevens van denktank ISW. De Russische krijgsmacht veroverde ondanks de ijskoude winter een gebied van 481 vierkante kilometer, tegenover 244 vierkante kilometer in december.
5 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen heeft gewaarschuwd dat de Verenigde Staten nog steeds proberen om zijn eiland onder controle te krijgen. Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump vorige maand een militaire overname uitsloot, wil hij Groenland volgens Nielsen nog steeds hebben.
5 uur geleden