Regering en oppositie claimen overwinning in verkiezingen Georgië
TBILISI (ANP/RTR/DPA) - Kort na sluiten van de stembureaus in Georgië heeft zowel de regerende partij Georgische Droom als de oppositie de overwinning opgeëist. In alle exitpolls is Georgische Droom de grootste partij, maar niet allemaal geven ze haar voldoende stemmen voor de meerderheid in het parlement.
In de peiling van TV Imedi kan Georgische Droom rekenen op een absolute meerderheid. De partij, die al sinds 2012 aan de macht is en de laatste jaren een pro-Russische koers vaart, krijgt volgens de zender 56,1 procent van de stemmen. Een coalitie van vier pro-Europese oppositiepartijen krijgt 11,6 procent van de stemmen.
De zenders Formula en Mtavari Arkhi geven de oppositiepartijen daarentegen 52 tot 55 procent van de stemmen en Georgische Droom 42 procent. De oppositie zou dan in theorie een regering kunnen vormen. In de praktijk zal dat niet eenvoudig zijn, omdat het enige wat de vier partijen verenigd de toenadering tot Europa is.
Onregelmatigheden
Op sociale media waren er veel berichten over onregelmatigheden bij de stembusgang. In verschillende plaatsen zouden journalisten en kiezers bij stembureaus zijn belaagd. Ook is op een filmpje te zien hoe een man in de stad Marneoeli, in het zuidoosten van Georgië, een stembus volpropt met stembiljetten. De kiescommissie sloot het stembureau en verklaarde de uitslag ongeldig. De oppositie en de regeringspartij beschuldigen elkaar ervan achter de verstoringen te zitten.
De eerste officiële uitslagen worden in de loop van de avond verwacht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zet een streep door wat hij ziet als ideologische vertellingen in het Smithsonian Institute, een vooraanstaand museum- en onderzoekscomplex. In een persbericht meldt het Witte Huis dat het Smithsonian er volgens Trump "in faalt de Amerikaanse geschiedenis op serieuze wijze en met waarachtigheid en trots te vertellen".
51 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela gaat het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag verlaten. Minister van Buitenlandse Zaken Félix Plasencia meldt dat zijn land dat officieel heeft laten weten aan de Verenigde Naties.
1 uur geledenGEORGETOWN (ANP/DPA) - Het dodental door het bootongeval voor de kust van Guyana is verder opgelopen. De autoriteiten melden dat 73 lichamen zijn geborgen. Er wordt nog altijd gezocht naar vermisten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering houdt vrijdagavond crisisoverleg over de branden die het land teisteren. Minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez meldde dat al 110.000 mensen zijn geëvacueerd vanwege de branden in het zuidwesten.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez gaat zaterdag naar bestrijders van de natuurbranden ten westen van Madrid. Hij bezoekt onder meer een coördinatiecentrum van brandbestrijders en woont een crisisbijeenkomst bij in Cenicientos. Daar is ook de minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska bij.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag hebben in New York hoofdaanklager Karim Khan uit zijn functie gezet. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diplomatieke bronnen. Khan wordt beschuldigd van seksueel wangedrag.
3 uur geleden