Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Regering-Biden wil na kritiek toch meer vluchtelingen toelaten

Regering-Biden wil na kritiek toch meer vluchtelingen toelaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden gaat dit jaar waarschijnlijk toch meer erkende vluchtelingen toelaten. Zijn regering had vrijdag nog aangekondigd voorlopig vast te houden aan het historisch lage maximum van 15.000 waartoe de vorige president Donald Trump had besloten. Dat leidde tot felle kritiek van partijgenoten en mensenrechtenverdedigers, schrijven Amerikaanse media.

Het Witte Huis kwam al na enkele uren terug op het besluit. De perswoordvoerster liet weten dat "enige verwarring" was ontstaan over de limiet op het aantal vluchtelingen. Biden onthult nu uiterlijk 15 mei een nieuw vluchtelingenplatfond en dat valt waarschijnlijk hoger uit dan de 15.000 van Trump.

Een vluchtelingenplafond van 15.000 zou betekenen dat duizenden vluchtelingen stranden in buitenlandse kampen, schrijft The New York Times. De Amerikaanse autoriteiten hebben al zo'n 33.000 erkende vluchtelingen toestemming gegeven om naar de Verenigde Staten te komen. Zij wachten nu op hun beurt in landen als Kenia, Tanzania en Jordanië.

Boos

Democraten hadden boos gereageerd op het nieuws dat Biden wilde vasthouden aan de limiet van zijn voorganger. "Er is geen excuus voor het schandelijke besluit dat vandaag is genomen", reageerde afgevaardigde Ilhan Omar, die zelf een deel van haar jeugd heeft doorgebracht in een vluchtelingenkamp in Kenia. Senator Robert Menendez noemde het plafond "verschrikkelijk laag".

De regering had eerder dit jaar nog gezegd ruim 62.000 vluchtelingen naar de VS te willen halen, maar dat gaat volgens het Witte Huis vermoedelijk niet meer lukken. De woordvoerster wees met een beschuldigende vinger naar de vorige regering, die het vluchtelingenprogramma "gedecimeerd" zou hebben.

Critici vinden dat argument niet erg geloofwaardig, schrijft The Washington Post. Zij vermoeden dat ook meeweegt dat de regering zich zorgen maakt over de kritiek die het krijgt vanwege de toestroom van vluchtelingen aan de zuidelijke grens. Via Mexico reizen veel migranten uit Latijns-Amerika naar de Verenigde Staten. Republikeinen noemen dat de "grenscrisis van Biden".

Meer uit Buitenland

Dode en tientallen gewonden door incident in stadion Lima

LIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.

1 uur geleden
Tientallen gewonden in stadion in Lima na instorten 'constructie'

LIMA (ANP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima zijn vrijdagmiddag (lokale tijd) zeker 47 mensen gewond geraakt, meldt het ministerie van Volksgezondheid op X. Volgens het ministerie stortte er een "constructie" in, maar verdere details over het incident zijn door de autoriteiten niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Meerdere aanvallen in Midden-Oosten gemeld

TEHERAN/TEL AVIV/MANAMA (ANP) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw aanvallen over en weer. Israël laat weten dat er vanuit Iran raketten zijn afgevuurd op het land. Dat gebeurde de afgelopen weken vrijwel dagelijks. Het Israëlische leger liet zaterdagochtend vroeg weten doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet aan te vallen. Journalisten van persbureau AFP meldden daar explosies.

4 uur geleden
Iran en VS zoeken door naar vermist bemanningslid F-15 in Iran

TEHERAN (ANP) - Zowel Iran als de Verenigde Staten zoeken in het zuidwesten van Iran nog altijd naar een bemanningslid van de F-15 die vrijdag uit de lucht zou zijn geschoten. De plaatsvervangend gouverneur van de Iraanse provincie Kohgiluyeh en Boyer-Ahmad laat volgens de BBC aan Iraanse media weten dat "de politie, veiligheidsdiensten en inwoners in de regio proberen de piloot te identificeren".

4 uur geleden
Mannen aangeklaagd om brandstichting bij Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn drie mannen aangeklaagd voor brandstichting na een incident in Londen bijna twee weken geleden. Vier ambulances van de Joodse vrijwilligersorganisatie Hatzola gingen toen in de buitenwijk Golders Green in vlammen op. De 17-, 19- en 20-jarigen werden eerder deze week gearresteerd in het oosten van de stad.

6 uur geleden
Iran noemt IAEA partijdig door stilzwijgen over aanvallen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse atoomenergieorganisatie (AEOI) vindt dat het VN-orgaan IAEA, het Internationaal Atoomenergieagentschap, zich partijdig opstelt door geen kritiek te hebben op luchtaanvallen op nucleaire installaties in Iran. "Het zwijgen van het IAEA over luchtaanvallen op complexen die vreedzame doeleinden dienen, is niet slechts nalatigheid, maar wijst duidelijk op medeplichtigheid met de daders."

6 uur geleden
Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

9 uur geleden