Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

Eerder op zondag had Trump nog beweerd dat een deal tussen de VS en Iran nabij was, iets wat Iran overigens niet bevestigde. De president erkende tegen Fox News dat een deal nu verder weg lijkt. "Ik had willen zeggen dat de deal op maandag, dinsdag of woensdag zou worden ondertekend. En nu gebeurt dit."

Over de Israëlische aanval op Beiroet zei Trump dat hij er "niet blij mee was". Ook zei hij dat hij "onmiddellijk" de Israëlische premier Benjamin Netanyahu ging bellen met de boodschap dat deze geen tegenaanval moet uitvoeren. Direct na de Iraanse aanval had Netanyahu's kantoor laten weten dat Israël zou "reageren".

Meer uit Buitenland

Wereldbank raamt schade aardbevingen Venezuela op zo'n 20 miljard

WASHINGTON (ANP) - De schade van de aardbevingen in Venezuela op 24 juni loopt waarschijnlijk in de tientallen miljarden. Dat voorzien deskundigen van de Wereldbank na een eerste beoordeling. Volgens 's werelds grootste organisatie op het gebied van ontwikkelingssamenwerking gaat het om een van de zwaarste rampen uit de recente geschiedenis van het Zuid-Amerikaanse land.

1 uur geleden
Voedselwaakhond: minder honger in Gaza, situatie blijft ernstig

GAZA-STAD (ANP) - Het aantal mensen dat honger heeft in de Gazastrook is licht gedaald, maar de situatie blijft ernstig. Dat staat in een rapport van de internationale voedselwaakhond (IPC). Meer dan 1,2 miljoen mensen hadden er tussen april en juni niet genoeg eten. Dat is bijna 60 procent van de populatie.

2 uur geleden
Zelensky: oud-minister Fedorov verschillende functies aangeboden

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de populaire oud-minister van Defensie Mychajlo Fedorov naar eigen zeggen verschillende opties geboden om voor de regering te blijven werken. Hij kan vicepremier van Militaire Innovatie worden, zei de president volgens Interfax-Ukraine op een persconferentie.

3 uur geleden
Trump: atoomakkoord met Riyad afhankelijk van relatie met Israël

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump gaat het nucleaire akkoord met Saudi-Arabië alleen door als dat land zich ook aansluit bij de Abraham-akkoorden. In dat verdrag worden de diplomatieke banden tussen Israël en islamitische landen genormaliseerd. Saudi-Arabië erkent Israël op dit moment niet.

3 uur geleden
Duizenden nieuwe evacuaties door natuurbrand bij Bordeaux

CLAOUEY (ANP) - De autoriteiten evacueren nog eens duizenden extra mensen vanwege de bosbranden nabij de Zuid-Franse stad Bordeaux. Claouey wordt preventief geëvacueerd, meldt het bestuur van het departement Gironde op X. Volgens Franse media gaat het om 8800 mensen. Eerder waren al 12.000 mensen geëvacueerd.

4 uur geleden
Historische binnenstad Paramaribo is nu bedreigd werelderfgoed

PARAMARIBO (ANP) - Het historische hart van de Surinaamse hoofdstad Paramaribo is door UNESCO toegevoegd aan de lijst van bedreigd werelderfgoed, bevestigt sitemanager Stephen Fokké aan het ANP. Het grotendeels houten stadscentrum, een toeristische trekpleister, stond sinds 2002 op de UNESCO-Werelderfgoedlijst.

4 uur geleden
Griekenland koopt luchtverdedigingssysteem van Israël

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Griekenland koopt het luchtverdedigingssysteem Achilles' Schild van Israël om het luchtruim te verdedigen tegen drones en raketten. Volgens bronnen van persbureau AFP kost het droneschild 2,8 miljard euro en is het deel van een groter Grieks defensiepakket.

4 uur geleden