Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

Reders bezorgd over Nederlandse schepen in Perzische Golf

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) maakt zich zorgen over de tientallen schepen onder Nederlandse vlag en van Nederlandse reders die op dit moment in de Perzische Golf zijn. Volgens KVNR-directeur Annet Koster kunnen de schepen na de aanvallen op Iran en vergeldingsacties van dat land nu niet of heel moeilijk weg uit het gebied.

De organisatie schat dat de Nederlandse schepen ruim 500 opvarenden tellen, van wie ruim 100 de Nederlandse nationaliteit hebben. Voor zover bekend is er geen schade aan de Nederlandse schepen. Ook zijn geen gewonden onder de opvarenden gemeld.

"Op dit moment is de situatie in het gebied erg onvoorspelbaar waardoor de veiligheid van de schepen en hun bemanning minutenkoersen zijn", laat Koster zondag weten. De KVNR houdt nauw contact met de schepen in de regio en volgt de ontwikkelingen op de voet.

Wachtende schepen

"Iran claimt de Straat van Hormuz te hebben afgesloten, wat een vertrek van schepen uit de Perzische Golf complex maakt", legt Koster verder uit. "Daarnaast zijn er ook schepen in het gebied die, als de Straat van Hormuz open zou zijn, niet zelfstandig havens in de Perzische Golf kunnen verlaten. Bijvoorbeeld werkschepen, die met een sleepboot verplaatst moeten worden."

Verschillende grote scheepvaartconcerns, waaronder Hapag-Lloyd, hebben vaarten door de Straat van Hormuz voorlopig opgeschort. In de zeestraat is nog wel verkeer, maar veel minder dan normaal. Op de site MarineTraffic, waar scheepslocaties te volgen zijn, is te zien dat aan weerszijden van de straat veel wachtende schepen zijn.

Het advies dat de KVNR aan reders in de regio geeft is om het advies van de vlag te volgen. Die adviezen zijn niet openbaar in verband met de veiligheid. Maar deze zijn wel ter beschikking voor reders.

Meer uit Financieel

Omstreden au-pairbureau Nina.care failliet, maakt doorstart

HAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.

18 minuten geleden
Adyen verliest flink in lagere AEX na schrappen winstmargedoel

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.

31 minuten geleden
Conservatrix stelt DNB aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.

1 uur geleden
Europese gasprijs stijgt tot boven de 100 euro

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aardgasprijs is woensdagmiddag kort boven de 100 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds december 2022 niet meer voorgekomen. Gas is duurder geworden doordat de spanningen in het Midden-Oosten voor verstoringen in de toevoer van vloeibaar gemaakt aardgas zorgen, wat tot schaarste op de wereldmarkt leidt.

2 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn terug op normaal niveau

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.

3 uur geleden
Those Vegan Cowboys uit Etten-Leur klaar voor Amerikaanse markt

ETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.

3 uur geleden
Miljoenen Britse huishoudens krijgen 100 pond energiesteun

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting voor banken.

3 uur geleden