Rederij zoekt oplossing voor geweigerd cruiseschip Westerdam
BANGKOK (ANP/RTR) - Rederij Holland-Amerika Lijn werkt aan een oplossing voor het cruiseschip dat niet mag aanmeren in Thailand, uit angst voor verspreiding van het nieuwe coronavirus. De Westerdam kreeg maandag te horen dat het mocht aanmeren in een haven nabij Bangkok, maar die toestemming werd dinsdag weer ingetrokken.
Aan boord zouden ruim negentig Nederlanders zitten. Het nieuwe coronavirus is bij geen van de 1455 passagiers en 802 bemanningsleden vastgesteld. Toch heeft Thailand alsnog besloten de passagiers niet toe te staan.
"Het schip staat niet in quarantaine. We weten dat dit verwarrend is voor onze gasten en we waarderen hun geduld", aldus de Holland-Amerika Lijn.
Passagiers laten weten enorm gefrustreerd te zijn vanwege het besluit. "We dachten dat alles geregeld was. Iedereen had de vluchten alweer geboekt, nu moeten we weer afwachten", aldus een passagier.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.
7 uur geledenWarschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
8 uur geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
10 uur geleden