Rederij Maersk opnieuw positiever over winstverwachting dit jaar
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote Deense containerrederij A.P. Møller-Maersk verhoogt opnieuw de winstverwachting voor heel dit jaar. Het bedrijf zegt in het tweede kwartaal goede prestaties te hebben geleverd door een grote vraag en hogere vervoerstarieven als gevolg van de verstoring van de scheepvaart door de onrust in het Midden-Oosten.
Maersk rekent nu op een operationele winst die uitkomt tussen de 10,5 miljard en 12,5 miljard dollar. In juni kwam het bedrijf ook al met een verhoging naar een bandbreedte van 8 miljard tot 10 miljard dollar. Maersk wijst onder meer op een sterke Aziatische export, met name door China, wat de vraag naar zijn containerdiensten aanjaagt.
De omzet klom in het afgelopen kwartaal met 20 procent tot 15,8 miljard dollar. Het concern uit Kopenhagen rekent voor heel dit jaar op een wereldwijde volumegroei van de containermarkt met circa 4 procent. Maersk vervoert ongeveer een op de zeven containers in de wereld.
Straat van Hormuz
Topman Vincent Clerc van Maersk spreekt van een "tijdperk met verhoogde volatiliteit" voor rederijen met "toenemende congestie en verstoringen in meerdere geografische regio's". De verhoging van de winstverwachting voor het hele jaar is volgens hem "substantieel".
De scheepvaart door de Straat van Hormuz is grotendeels geblokkeerd door de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten. Daarnaast is de scheepvaart in de Rode Zee grotendeels stilgevallen door de aanvallen van Houthi-rebellen uit Jemen. Schepen varen nu om via het zuiden van Afrika waardoor de tarieven zijn gestegen. Maersk en de Duitse branchegenoot Hapag-Lloyd werken inmiddels wel weer aan een geleidelijke terugkeer van het scheepsvervoer via de Rode Zee en het Egyptische Suezkanaal.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.
2 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
4 uur geleden