Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Redder KNRM kan opleiding volgen dankzij gift

Redder KNRM kan opleiding volgen dankzij gift

VROUWENPOLDER - Dankzij een gift van 4330 euro kan Cor-Jan van der Veer een opleiding volgen voor zijn vrijwilligerswerk bij de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM).

‘Zwemmen kan aankomend opstapper Cor-Jan al wel’, aldus zijn collega’s van KNRM-reddingstation Neeltje Jans. ‘Maar aan zijn nautische vaardigheden moet nog gewerkt worden. Of misschien moeten we zeggen dat hij er nog geen kaas van heeft gegeten? Want in het dagelijks leven is Cor-Jan kaashandelaar.’

De opleiding voor een aankomend opstapper, een bemanningslid van een KNRM-reddingboot, is een traject van circa drie jaar. ‘Daarmee is een bedrag van ruim 4.330 euro mee gemoeid. Als reddingstation Neeltje Jans zijn we samen met Cor-Jan dan ook heel blij met de gift van de Auxilium & Caritas Foundation. Dit is geen onbekende bij het reddingstation. Als geen ander weten zij dat de KNRM geen subsidie ontvangt van de overheid en voor haar financiering volledig afhankelijk is van giften, donaties en nalatenschappen.’ 

Zaterdag kwam de voorzitter van de stichting, Rob Visser, de cheque overhandigen. ‘Ons raakt het dat er mensen zijn die de KNRM een warm hart toedragen. Zonder hen redden we het niet!’

Meer uit Beveland

Alleenstaande starter heeft 142.000 euro spaargeld nodig voor koophuis in Zeeland

BORSELE - Voor alleenstaande starters is een koophuis in Zeeland nauwelijks te betalen. Een woning kostte in 2024 gemiddeld 345.000 euro, terwijl iemand met een modaal inkomen ruim 142.000 euro tekortkomt om dat bedrag te kunnen lenen. Dat blijkt uit onderzoek van Independer op basis van cijfers van het CBS.

2 uur geleden
Goes gezien door Arends oog: De eerste gemeentegids en de Sint Jacobusschool

Als ik me niet vergis, plofte in 2022 bij elk adres in de gemeente Goes de laatste gemeentegids op de mat. Dat wil niet zeggen dat dit de laatste gemeentegids was, maar wel de laatste plof hierdoor. Want deze rijke informatiebron is nog steeds alive and kicking, alleen... alleen digitaal. Mensen zoals ik raadplegen hem daardoor minder, maar nog steeds is alle informatie in principe vindbaar, en daar gaat het maar om. Deze gedachten borrelden bij me op toen ik toevallig de eerste gemeentegids tegenkwam en doorbladerde. De allereerste, echt waar? Ja, dat durf ik wel te verdedigen.

1 dag geleden
Traumahelikopter ingezet bij medische noodsituatie in Kamperland

KAMPERLAND - In de nacht van zaterdag op zondag ontstond aan de Wilgenlaan in Kamperland een medische noodsituatie. 

1 dag geleden
Microcar raakt beschadigd bij ongeval in Goes

GOES - Zaterdagavond is een microcar op de Kattendijksedijk in Goes op zijn zijkant terechtgekomen. De bestuurster is voor controle naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden
Gewonde bij vechtpartij op terrein AZC in Goes

GOES - Op het terrein van het asielzoekerscentrum (AZC) aan de Anthony Fokkerstraat in Goes is zaterdag aan het begin van de avond een conflict uitgelopen op een vechtpartij. Daarbij raakte in ieder geval één persoon gewond

1 dag geleden
Het pijnverhaal van Wessel de Rooij: “Ik kan er weer volle bak tegenaan!”

Fanatiek supporterMijn naam is Wessel de Rooij en ik woon in Halsteren. Sinds begin dit jaar werk ik als HR-medewerker bij een groot bouwbedrijf. In mijn vrije tijd voetbal ik graag. Maar nog leuker vind ik het om naar wedstrijden van mijn favoriete club Royal Antwerp te gaan. Daar ben ik fanatiek supporter en probeer ik geen thuiswedstrijd te missen.

2 dagen geleden
Persoon valt van hoogte aan boord van tanker bij Borssele

BORSSELE - Op de Westerschelde bij Borssele is vrijdagmiddag een persoon van hoogte gevallen aan boord van een tanker. Het slachtoffer is ter plaatse onderzocht door medisch personeel van de Kustwacht, maar hoefde niet naar het ziekenhuis te worden gebracht.

2 dagen geleden