'Red het klimaat voor de wereld vergaat!'
THOLEN - Het was een ontmoeting vol ideeën en energie, maandagmiddag in montessorischool De Kraal in Tholen. Ira von Harras, directeur van de Zeeuwse Milieu Federatie en haar collega Martijn de Jonge bezochten daar de groepen 3/4, 5/6 en 7/8 om met de kinderen te praten en te werken over klimaatverandering, natuurbescherming en milieu.
Voor allen een heel actueel onderwerp: Ira organiseert de Klimaatmars die op 15 maart in Middelburg wordt gelopen en De Kraal is bijna klaar met het Natuurplein dat groep 5/6 dit najaar won. De kinderen zaten dan ook vol vragen en ideeën over gifgebruik, CO2 en smeltend poolijs. Want, constateerden ze zelf: naar kinderen moet worden geluisterd, zij zijn de toekomst. Fascinerend om te zien hoe ze vervolgens in tekeningen en zelfbedachte slogans verbindingen konden leggen tussen verbeelding en realiteit, vonden Martijn en Ira. Van die slogans zullen ze er verschillende naar de Klimaatmars meenemen. De dag erna, zaterdag 16 maart, houdt De Kraal een open dag voor alle belangstellenden. Het nieuwe Natuurplein is dan ook te zien, maar op 2 april wordt dit nog officieel geopend.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De brandweer heeft zaterdagmiddag een brand geblust die woedde in een bijgebouw aan de Zuiddijk in Sint Philipsland.
7 uur geledenTHOLEN - Ondernemers uit de gemeente Tholen zijn dinsdag 17 november welkom op de Thoolse Ondernemersavond 2026 in het gemeentehuis in Tholen. Het thema is toekomstbestendige economie en strategische bedrijfsvoering. De toegang is gratis.
10 uur geledenTHOLEN - Wat in de jaren tachtig begon als een zakelijke bedrijvenbeurs, groeide uit tot het grootste gratis netwerkevenement van Zeeland. Tijdens Contacta, op 3, 4 en 5 november in de Zeelandhallen in Goes, komen ook dit jaar weer duizenden ondernemers, bestuurders, studenten en organisaties samen. ''Niet alleen om rondjes te lopen,'' benadrukt organisator Perry Kentin, ''maar om kennis uit te wisselen, contacten te leggen en zaken te doen.'' Met het thema 'Think Global, Act Local' wil de organisatie dit jaar onderstrepen hoe belangrijk regionale samenwerking is.
13 uur geledenTHOLEN - Het Thools Mannen Ensemble verzorgt zaterdag 24 oktober het laatste zomerconcert van 2026 in de RK kerk in Tholen. Het concert begint om 14.30 uur en bevat een mix van klassieke en christelijke nummers.
1 dag geledenTHOLEN - Een crowdfundingsactie moet kapperszaak The Saloon in Tholen helpen na de tweede vernieling in korte tijd. Een steunbetuiger zamelt geld in voor eigenaar Karzan Karim.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wat begon met een haas in het dorpswapen van Sint-Maartensdijk, groeide uit tot een reeks vrolijke verhalen en avonturen. Dolores Bijl uit Sint-Maartensdijk brengt haar tweede kinderboek uit. Het nieuwe boek, Het raadsel van de waterpomp, speelt zich af in het Smerdiek van 1791.
1 dag geledenZEELAND - Er is een storm onderweg naar Nederland. De storm heeft de naam Austen gekregen. Zowel zware windstoten als overvloedige regenval kunnen overlast veroorzaken.
2 dagen geleden