'Red het klimaat voor de wereld vergaat!'
THOLEN - Het was een ontmoeting vol ideeën en energie, maandagmiddag in montessorischool De Kraal in Tholen. Ira von Harras, directeur van de Zeeuwse Milieu Federatie en haar collega Martijn de Jonge bezochten daar de groepen 3/4, 5/6 en 7/8 om met de kinderen te praten en te werken over klimaatverandering, natuurbescherming en milieu.
Voor allen een heel actueel onderwerp: Ira organiseert de Klimaatmars die op 15 maart in Middelburg wordt gelopen en De Kraal is bijna klaar met het Natuurplein dat groep 5/6 dit najaar won. De kinderen zaten dan ook vol vragen en ideeën over gifgebruik, CO2 en smeltend poolijs. Want, constateerden ze zelf: naar kinderen moet worden geluisterd, zij zijn de toekomst. Fascinerend om te zien hoe ze vervolgens in tekeningen en zelfbedachte slogans verbindingen konden leggen tussen verbeelding en realiteit, vonden Martijn en Ira. Van die slogans zullen ze er verschillende naar de Klimaatmars meenemen. De dag erna, zaterdag 16 maart, houdt De Kraal een open dag voor alle belangstellenden. Het nieuwe Natuurplein is dan ook te zien, maar op 2 april wordt dit nog officieel geopend.
Meer uit Tholen
THOLEN - De ChristenUnie Tholen heeft maandagmiddag het verkiezingsprogramma voor de verkiezingen in maart gepresenteerd. Onder de leus 'Opstaan voor een mooi Tholen' kijkt de partij vooruit op de komende vier jaar. De ChristenUnie maakt inmiddels al twaalf jaar deel uit van het dagelijks bestuur van de gemeente.
3 uur geledenTHOLEN - In de bibliotheek van de Brede School in Tholen zijn woensdagochtend vier nieuwe leesmeterfietsen in gebruik genomen. Oussama, Chayenne, Noah en Kees mochten de eerste leesmeters maken.
7 uur geledenSINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.
1 dag geledenTHOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.
1 dag geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 14 in de Derde Klasse en speelronde 12 in de Vierde en Vijfde Klasse.
1 dag geledenTHOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.
2 dagen geledenHALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
2 dagen geleden