Rector school: toedracht dodelijk zeilongeluk is nog niet bekend
DEN HAAG (ANP) - Het is nog niet bekend hoe het ongeluk op een zeilboot kon gebeuren waardoor een scholiere uit Den Haag woensdag om het leven kwam. Dat zegt rector Katrien van de Gevel van de school waar het meisje op zat, Dalton Den Haag. Volgens Van de Gevel was het meisje, Tara, 12 jaar oud en zou ze binnenkort 13 worden. Aanvankelijk werd gezegd dat ze 13 was. Ze zat in de tweede klas van het vwo. Van de Gevel beschrijft haar als "een levenslustig meisje, sociaal en zelfstandig".
De school maakt al een jaar of dertig zeiltochten op de Waddenzee, vaak met dezelfde schippers. "Dit is de eerste keer dat het misgaat", zegt Van de Gevel donderdag. Op woensdag waren de leerlingen met in totaal zeven boten op weg naar de Waddenzee. Rond het middaguur brak plotseling de giek van de boot waar het meisje met ruim tien klasgenootjes op zat. Van de Gevel: "De schipper heeft meteen de hulpdiensten gewaarschuwd, die na 20 minuten op de boot waren. De leerlingen zijn benedendeks opgevangen. Daarna heeft de KNRM ze van boord gehaald en naar Harlingen gebracht. Daar kregen ze begeleiding van slachtofferhulp. Vervolgens zijn de leerlingen per bus naar Den Haag gegaan."
Alle activiteiten om het schooljaar te beginnen, zijn afgebroken. Brugklassers zijn vanuit hun kamp in Hengelo weer naar Den Haag gegaan. De derdeklassers, onder wie de oudere broer van het meisje, zijn teruggekeerd uit het Duitse Trier.
Op school wordt een herdenkingshoek voor Tara ingericht. Leerlingen krijgen begeleiding om het dodelijke ongeluk te verwerken. "Wat we horen is dat wij als docenten nu vooral willen praten en dat leerlingen dingen willen doen om haar te herdenken. Ook horen de leerlingen van slachtofferhulp dat alle reacties normaal zijn", zegt Van de Gevel. Maandag worden de lessen hervat.
De school krijgt ook hulp van de gemeente Den Haag. Burgemeester Jan van Zanen zegt: "Dit grijpt in. Ik ben zelf vader, binnenkort grootvader. Dit is vreselijk. Ik heb zoiets als kind twee keer meegemaakt, dat iemand op school overleed. Dat vergeet je nooit meer. Wij zijn er voor de school en haar familie, voor haar vriendinnetjes en voor haar sportvereniging."
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X Rob Jetten gefeliciteerd met zijn aanstelling als premier. "Van economie tot veiligheid - we zullen samenwerken in het belang van Nederland en heel Europa", schrijft ze.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de bordesscène van het pas beëdigde kabinet-Jetten waren maandagochtend protestgeluiden te horen van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Zij voerden actie bij het hek van Huis ten Bosch in Den Haag omdat zij teleurgesteld zijn in de klimaatambities van het nieuwe kabinet. Terwijl de staatssecretarissen en ministers poseerden voor de foto, waren daardoor onder andere fluitjes en alarmgeluiden te horen.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel zaten ook tijdens het weekeinde meer asielzoekers dan toegestaan. De totale dwangsom voor opvangorgaan COA is daardoor opgelopen tot boven de 4 miljoen euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten voeren maandag actie buiten paleis Huis ten Bosch in Den Haag. Daar wordt het nieuwe kabinet beëdigd. De demonstranten zijn bij de paleishekken op de grond gaan zitten en hebben fietsen neergelegd. Ook tonen ze spandoeken met 'Jetten, doe wat je beloofd hebt'.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle bewindspersonen van het nieuwe kabinet zijn beëdigd ten overstaan van koning Willem-Alexander. Inclusief premier Rob Jetten zitten achttien ministers en tien staatssecretarissen in het kabinet. De ministers die ook al in het kabinet-Schoof zaten, hoefden niet opnieuw een eed of belofte af te leggen, de staatssecretarissen wel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandag de koninklijke besluiten ondertekend om de bewindslieden van het kabinet-Schoof hun ontslag te verlenen. Premier Rob Jetten zette zijn handtekening er daarna ook onder, om de ministeriële verantwoordelijkheid duidelijk te maken. Dat houdt onder meer in dat hij verantwoordelijk is voor het handelen van de koning.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten is bij Paleis Huis ten Bosch in Den Haag aangekomen voor zijn beëdiging als minister-president door koning Willem-Alexander. De eerste D66-premier van het land gaat samen met de rest van zijn aankomende kabinet van D66, VVD en CDA bij de koning langs.
2 uur geleden