Recordresultaten Kinepolis na succes met Barbie en Super Mario
GENT (ANP/BELGA) - De Belgische bioscoopketen Kinepolis, met negentien vestigingen ook een grote speler in Nederland, heeft vorig jaar recordresultaten geboekt. In het eerste volledige jaar zonder coronamaatregelen zag de keten de bezoekersaantallen weer flink aantrekken, vooral geholpen door een sterke filmzomer met films als Barbie en Oppenheimer. Ook The Super Mario Bros. Movie was vorig jaar een grote publiekstrekker.
Kinepolis kreeg in totaal 35,4 miljoen bezoekers over de vloer in de acht landen waar de keten actief is. Dat was ruim een vijfde meer dan een jaar eerder. Ook de omzet ging met ruim een vijfde omhoog, naar 605,5 miljoen euro. De winst verdubbelde zelfs tot 56,1 miljoen euro.
Al die extra bezoekers leverden het bedrijf dus ook meer op. Dat heeft onder meer te maken met investeringen in wat het bedrijf zelf "premiumisatie" noemt. Klanten betalen daarbij extra voor ruimere 'cozy seats' of IMAX-beeldkwaliteit. Bezoekers spenderen ook meer aan bijvoorbeeld popcorn en drank.
Volgens Kinepolis volgde na de sterke zomerperiode wel een zwakker vierde kwartaal. Dat kwam mede door de grote staking in de VS van acteurs en scenaristen en het hiermee gepaard gaande uitstel van de topfilm van het najaar, Dune: Part Two, naar het voorjaar van 2024.
Dat laatste zorgt er wel voor dat er binnenkort mogelijk nog meer mensen naar de bioscoop zullen komen. Kinepolis geeft aan dat er met bijvoorbeeld Kung Fu Panda 4, Back to Black en The Fall Guy dit jaar nog meer internationale topfilms op het programma staan. Ook verwacht de keten veel van lokale producties als De Break-up Club en De Mannenmaker.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
6 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
8 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
17 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
19 uur geleden