Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordprijs van meer dan 60.000 euro voor kilogram goud

Recordprijs van meer dan 60.000 euro voor kilogram goud

HILVERSUM (ANP) - De prijs voor een kilogram goud steeg afgelopen weekend tot een nieuw record van 60.050 euro. Het vorige record in euro's was in mei dit jaar. De gestegen goudprijs komt onder andere door de oorlog in Israël. Volgens Reinoud Bogert van goudspecialist Doijer en Kalff zit het edelmetaal al langer in een stijgende trend.

Bogert stelt dat de goudprijs de afgelopen tien jaar hard steeg door het monetaire beleid van centrale bankiers. Recent kwamen daar de spanningen in Oekraïne en het Midden-Oosten bij. "Het is deze cocktail die de goudprijs op een nieuw record heeft gezet", aldus Bogert.

In onzekere tijden op de beurs zien beleggers in goud een veilige haven. Zo stamt het laatste record in Amerikaanse dollars uit augustus 2020, midden in de coronapandemie. Toen was de prijs van een troy ounce (31,1 gram) goud ruim 2075 dollar.

Ook in Amerikaanse dollars klimt de goudprijs de afgelopen weken omhoog, daar in de richting van de symbolische grens van 2000 dollar per troy ounce. Zover is het nog niet, want maandag halverwege de dag noteerde goud op 1980,40 dollar per troy ounce. Eerder dit jaar ging de goudprijs wel al door de grens van 2000 dollar.

Meer uit Financieel

Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

4 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

5 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

5 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

6 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

7 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

8 uur geleden
Schiphol: geen geschrapte vluchten zondag, geen overnachters meer

SCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."

10 uur geleden