Recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept in Brazilië
RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Braziliaanse federale politie heeft een recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept. Het hout werd aangetroffen op de grens van de noordelijke deelstaten Pará en Amazonas, de regio van het Amazoneregenwoud.
De politie ontdekte meer dan 131.000 kubieke meter hout, wat gelijk staat aan bijna 6250 vrachtwagenladingen. Niet eerder nam de politie in één keer zo veel hout in beslag. Volgens de Braziliaanse nieuwszender G1 was het vorige record half zo hoog. Het hout zou 55 miljoen Braziliaanse real waard zijn, omgerekend 8,78 miljoen euro.
Het Braziliaanse instituut voor ruimteonderzoek (INPE) meldde vorige maand dat de ontbossing in Brazilië voor het eerst sinds twaalf jaar weer een record heeft bereikt. Onder het rechtse regime van president Jair Bolsonaro is de handhaving op milieuovertredingen afgezwakt. Bolsonaro heeft opgeroepen tot meer landbouw en mijnbouw in de Amazone, wat volgens milieuorganisaties boskap aanmoedigt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
3 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
3 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
3 uur geleden