Recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept in Brazilië
RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Braziliaanse federale politie heeft een recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept. Het hout werd aangetroffen op de grens van de noordelijke deelstaten Pará en Amazonas, de regio van het Amazoneregenwoud.
De politie ontdekte meer dan 131.000 kubieke meter hout, wat gelijk staat aan bijna 6250 vrachtwagenladingen. Niet eerder nam de politie in één keer zo veel hout in beslag. Volgens de Braziliaanse nieuwszender G1 was het vorige record half zo hoog. Het hout zou 55 miljoen Braziliaanse real waard zijn, omgerekend 8,78 miljoen euro.
Het Braziliaanse instituut voor ruimteonderzoek (INPE) meldde vorige maand dat de ontbossing in Brazilië voor het eerst sinds twaalf jaar weer een record heeft bereikt. Onder het rechtse regime van president Jair Bolsonaro is de handhaving op milieuovertredingen afgezwakt. Bolsonaro heeft opgeroepen tot meer landbouw en mijnbouw in de Amazone, wat volgens milieuorganisaties boskap aanmoedigt.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Bij een frontale botsing tussen twee passagierstreinen in Denemarken zijn "veel" gewonden gevallen, meldt de lokale burgemeester. De toestand van sommige slachtoffers is kritiek. Het ongeluk gebeurde bij Hillerød, een stad op ongeveer 30 kilometer ten noorden van Kopenhagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben tijdens hun blokkade van Iraanse havens 31 schepen tegengehouden. Die kregen de opdracht om te keren of terug naar hun havens te gaan, aldus CENTCOM, het Amerikaanse militaire commando in de regio.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
8 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
12 uur geleden