Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept in Brazilië

Recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept in Brazilië

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Braziliaanse federale politie heeft een recordhoeveelheid illegaal gekapt hout onderschept. Het hout werd aangetroffen op de grens van de noordelijke deelstaten Pará en Amazonas, de regio van het Amazoneregenwoud.

De politie ontdekte meer dan 131.000 kubieke meter hout, wat gelijk staat aan bijna 6250 vrachtwagenladingen. Niet eerder nam de politie in één keer zo veel hout in beslag. Volgens de Braziliaanse nieuwszender G1 was het vorige record half zo hoog. Het hout zou 55 miljoen Braziliaanse real waard zijn, omgerekend 8,78 miljoen euro.

Het Braziliaanse instituut voor ruimteonderzoek (INPE) meldde vorige maand dat de ontbossing in Brazilië voor het eerst sinds twaalf jaar weer een record heeft bereikt. Onder het rechtse regime van president Jair Bolsonaro is de handhaving op milieuovertredingen afgezwakt. Bolsonaro heeft opgeroepen tot meer landbouw en mijnbouw in de Amazone, wat volgens milieuorganisaties boskap aanmoedigt.

Meer uit Buitenland

Volgens Trump stoppen Thailand en Cambodja met vechten

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.

42 minuten geleden
EU-lidstaten akkoord met duurzaam bevriezen Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.

53 minuten geleden
Rechtszaak moet bouw Trumps balzaal aan Witte Huis stoppen

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.

2 uur geleden
Berlijn bevestigt grote Europese bijeenkomst met Zelensky

BERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.

2 uur geleden
VS stoppen vlucht met uitgezette burgers naar Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela heeft bekendgemaakt dat Washington een vlucht met uitgewezen Venezolanen naar Caracas heeft geschrapt. Het toestel zou zoals gebruikelijk vrijdag op de internationale luchthaven Maiquetía landen. Maar die is volgens het Venezolaanse ministerie van Binnenlandse Zaken door de VS eenzijdig opgeschort.

3 uur geleden
Rechtbank in Moskou veroordeelt topfiguren ICC tot lange celstraf

MOSKOU (ANP/DPA) - Een rechtbank in Moskou heeft meerdere topfiguren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bij verstek veroordeeld tot lange celstraffen.

4 uur geleden
Turkije roept Rusland op tot gedeeltelijk staakt-het-vuren

ASHGABAT (ANP/RTR) - Turkije heeft tegen Rusland gezegd dat een gedeeltelijk staakt-het-vuren in de oorlog met Oekraïne kan bijdragen aan het oplossen van het conflict. Dat bestand zou zich dan met name moeten richten op de gevechten rond kritieke energie-infrastructuur en havengebieden. De presidenten Erdogan en Poetin spraken elkaar in de marge van een top in Turkmenistan, waar ook Iran aanwezig is.

4 uur geleden