Recordhoeveelheid e-waste ingezameld, EU-doel nog niet gehaald
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten en bedrijven hebben in coronajaar 2020 een recordhoeveelheid elektronische apparatuur en lampen gescheiden ingeleverd voor recycling. In totaal brachten ze 125,5 miljoen kilo aan zogeheten e-waste naar de daarvoor bestemde plekken. Dat was ruim 8 procent meer dan een jaar eerder. De Europese doelstelling om 65 procent van alle apparaten te recyclen, wordt echter nog niet gehaald.
Daarvoor is "een forse extra inspanning nodig", meldt stichting OPEN, die namens alle producenten van elektrische apparaten verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van elektronisch afval. Hoe ver de sector precies van het doel afzit, had de organisatie niet direct paraat. Een jaar eerder was dat 48 procent van het aantal apparaten dat in datzelfde jaar was verkocht.
Directeur Jan Vlak van stichting OPEN denkt dat de hoeveelheid ingezamelde apparatuur is toegenomen doordat "iedereen aan het opruimen en klussen sloeg". Elektronisch afval kan inmiddels op 13.000 punten in het land worden ingeleverd.
Om het recyclingcijfer verder op te krikken, blijft de stichting campagne voeren onder de naam Wecycle.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel per 1 januari volgend jaar naar 1,40 euro. Nu kost een postzegel nog 1,31 euro. In juli van dit jaar werd de prijs al met 10 cent verhoogd.
22 minuten geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Autoconcern Volkswagen hoeft de komende week ondanks het chiptekort van Nexperia de productie in thuisland Duitsland niet te verlagen. Het bedrijf dat ook merken als Audi en Porsche bezit, waarschuwde eerder deze week nog voor mogelijke productiebeperkingen door de Chinese exportstop van het Nederlandse chipbedrijf, maar verzekert nu dat de productie tot en met aanstaande donderdag veilig is.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Facebook, Instagram en TikTok overtreden Europese digitale regels. Dat komt naar voren uit eerste bevindingen van de Europese Commissie, die onderzoek heeft gedaan naar de socialmediaplatforms. Daardoor dreigen forse boetes.
51 minuten geledenOTTAWA (ANP/AFP) - Canada straft autoconcerns Stellantis en General Motors (GM) voor hun beslissingen om de productie in het land terug te brengen. De bedrijven moeten tarieven gaan betalen over een groter deel van hun import. Voor het Amerikaanse GM gaat het tariefvrije importquotum met 24 procent omlaag, voor Stellantis met de helft.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA/BELGA) - De Duitse regering werkt hard aan het oplossen van een tekort aan chips van Nexperia. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd tijdens een bezoek aan de Oekraïense hoofdstad Kyiv. "De situatie is momenteel nog niet opgelost, maar we zijn er druk mee bezig", zei zij.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Handel Wang Wentao vertrouwt erop dat China en de Verenigde Staten tot oplossingen kunnen komen voor het handelsconflict tussen beide landen. Dat heeft hij vrijdag laten weten tijdens een persconferentie in Beijing. Vertegenwoordigers van China en de VS komen dit weekend bijeen in Maleisië voor overleg.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsproducent Signify heeft de omzet in het derde kwartaal van 2025 zien dalen. Ook de nettowinst nam af. De nieuwe topman As Tempelman sprak van "uitdagende marktomstandigheden, met een zwakke vraag en prijsdruk in Europa en een tragere Amerikaanse markt dan verwacht". Door de zwakkere Amerikaanse markt en een verdere vraagkrimp bij het onderdeel dat componenten maakt voor andere bedrijven werd Signify ook negatiever over de omzet dit jaar.
5 uur geleden