Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Recordaantal studenten ingeschreven bij universiteiten

Recordaantal studenten ingeschreven bij universiteiten

AMSTERDAM (ANP) - Een recordaantal van 340.700 bachelor- en masterstudenten staat dit collegejaar ingeschreven bij een universiteit. Dat is een groei van 4 procent ten opzichte van het vorige collegejaar, meldt de Vereniging van Universiteiten (VSNU) op basis van de voorlopige inschrijfcijfers voor het collegejaar 2021-2022. De toename komt voor een belangrijk deel door een verdere toestroom van studenten uit het buitenland.

Van de 340.000 ingeschreven studenten is het aandeel internationale studenten bijna 80.000, ofwel 23 procent. VSNU-voorzitter Pieter Duisenberg waarschuwt dat de kwaliteit van het onderwijs nog meer onder druk komt te staan door de aanhoudende studentengroei. Ook zorgt het voor een grotere druk op de medewerkers van universiteiten.

"Internationalisering draagt bij aan de kwaliteit van onderwijs. Maar er zit een limiet aan de mogelijkheden van onze universiteiten om de almaar toenemende instroom van internationale studenten op te vangen en ons onderwijs van hoge kwaliteit te bieden", zegt Duisenberg. De VSNU vraagt volgens hem al sinds 2018 om mogelijkheden voor opleidingen "om de instroom beheersbaar te kunnen maken."

Het toenemend aantal studenten heeft ook "grote financiële gevolgen" voor universiteiten. Dat komt doordat de rijksbijdrage per student niet gelijk opgaat met de groei. "Integendeel, zelfs krimpt. Sinds 2000 is het aantal studenten verdubbeld maar de rijksbijdrage per student is met 25 procent gedaald en blijft ook met deze groei dalen", aldus de voorman van de universiteitenvereniging.

Meer uit Binnenland

Premier Curaçao: regering was niet betrokken bij reis van Machado

WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.

43 minuten geleden
Steun in Brabantse Staten voor nieuwe stikstofkoers provincie

DEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.

4 uur geleden
Aanhoudingen om bedreigen boer die in nieuws kwam door misstanden

MOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.

4 uur geleden
Drenthe wil ook een wolf zenderen en afschrikken met paintballs

ASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.

6 uur geleden
Man opgepakt voor zedenmisdrijven in Rotterdamse massagesalon

ROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.

6 uur geleden
Zonder ingreep loopt wachttijd arbeidsongeschikten op tot 3 jaar

DEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.

9 uur geleden
OM: verdachte dodelijke steekpartij 2003 moet vrijuit gaan

ROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.

9 uur geleden